MüzikMüzik HaberVitrin

Cansu Kurtçu: 300 – 500 Bin Liraya Şarkı Satıyorum Diyenler Yalancıdır

Cansu Kurtçu, Hürriyet Kelebek'ten Behlül Aydın'a verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Cansu Kurtçu, Hürriyet Kelebek’ten Behlül Aydın’a verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Zaman Geçtikçe Bir Baktım Şarkı Yazamıyorum 

İki yıl aranın ardından yeni şarkısı ‘Kalbim Ellerinde’yi yayınlayan Cansu Kurtçu, “Pandemide evde kalmak önceleri hepimize iyi geldi. Ama zaman geçtikçe bir baktım; şarkı yazamıyorum. Yunanistan’da çalıştığım çok şarkıcı var. Onlara “Şarkı yazabiliyor musunuz?” diye sordum. Herkeste aynı sorun vardı. Sonra “Artık bir şeyler yapmam lazım” dedim. Küçük bir çalışma alanım var, orada şarkılar yazmaya başladım.” dedi.

Türkiye’de O An Ne Tutacak Bilmek İmkansız 

Türkiye’de şarkıların neye göre tuttuğu hakkında konuşan Kurtçu, şu cümleleri kurdu: “Bu, kumar gibi şans işi. Birçok besteciden duyuyorum, “Bu şarkıyı kaçırma, bu hit olur” diyorlar. Onu bilemezsin. Türkiye’de zaten insanların ruh hali sürekli değiştiği için o an ne tutacak bilmek imkansız”

“300-500 bin liraya şarkı satıyorum” diyenlerin yalancı olduğunu belirten sanatçı, “Öyle bir dünya yok. Bazen gönlünden kopar, ücretsiz verirsin. Fakat sadece bu işten para kazanan arkadaşlarımız da var. Ekonomilerinin dönmesi lazım. Türkiye’de çok besteci var. Üst ligi saymıyorum, Sezen Aksu’ları falan; toplasan bizim jenerasyondan hakkıyla şarkı sözü yazan beş kişi falanız.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu