MüzikMüzik Haber

Ceza: Psikolojik Olarak Yorgun Hissediyorum

Rap müzik sanatçısı Ceza, Hürriyet'e verdiği röportajda kariyeri ve özel hayatı hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Rap müzik sanatçısı Ceza, Hürriyet’e verdiği röportajda kariyeri ve özel hayatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Rap Sayesinde Kardeşlerimiz Ailesine Bakıyor

Ünlü Rap müzik sanatçısı Ceza, Kelebek’ten Meltem Fıratlı’nın sorularını yanıtladı. Röportajda müziğe hangi amaçlarla başladığını anlatarak şu sözlere yer verdi:” Kendimizi ifade etmek, tarih yazmak, para kazanmak, birtakım yollar açmak için çıktık. Amaçlarımızın birçoğunu da başardık. Bu sayede daha fazla kardeşimiz kendini ifade edebiliyor, ekmek yiyip ailesine bakıyor.”

Rap’in çeşitlenmesinin iyi bir gelişme olduğunu belirten sanatçı, “Bu da hayallerimizden biriydi. Tek bir tür, tek bir yapı değil; çeşit çeşit dinlenebilir işler olsun istiyorduk. Çünkü underground (yeraltı) olan kemik kitle kalabalık olmuyor. Ama o tarz müzik yapanlar toplumu etkileyebilecek sanatlar ortaya çıkarıyor. Sonradan çıkan rap’çi kardeşlerimiz gibi… Benim ‘Rapstar’, ‘Yerli Plaka’ albümlerim gibi… Şimdi örnekleri daha fazla…” dedi.

Babamı Kaybettiğimden Beri Duygusal Çöküntü Yaşıyorum

Ceza, son dönemlerde fazla parça çıkarmaması hakkında da konuştu: “Üretkenliğimin son dönemde azalmasının nedeni iki yıl önce babamı kaybettiğimden beri duygusal olarak çöküntü yaşamam. Bir yandan da uzun süredir bu müzik için emek ve savaş veriyordum. Bunların birikimiyle sadece bu dönem böyle geçiyor.”

Genç Rap şarkıcılarının katıldığı ‘Açık Mikrofon’ yarışmasında mentor olarak yer alan Ceza, katılanların beklentisinin üstünde performans sergilediğini açıkladı.

Psikolojik Olarak Yorgun Hissediyorum

Ceza, son dönemde artık psikolojik olarak yorgun olduğu için çok fazla sektörde yer alamadığını samimi sözlerle dile getirdi. “Çok yorgun olduğumu hissediyorum. Fiziksel değil psikolojik yorgunluk. Bu toplumda bu müziği yapmak, bunu kabul ettirmek, derdini anlatabilmek, yanlış anlaşıldığın zaman onun içinden çıkabilmek. Bir sürü şey bizi etkiledi. Duygusal insanlarız…”

Ceza, müziği bırakmadığının da altını çizerek önümüzdeki sene yeni parçalar, klipler geleceğinin müjdesini sevenlerine verdi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu