MüzikMüzik HaberVitrin

CHP İzmir Milletvekili Müzisyenlere Bütçe Ayrılmamasına Tepki Gösterdi

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Turizm Bakanlığı 2023 bütçesinde Bakan Mehmut Nuri Ersoy’a ve iktidarın sanatçılara yönelik tavrı için eleştiride bulundu.

Müzisyenlerin ekonomik sorunlardan ötürü geçinemediğini, intihar ettiğini belirten Özcan Purçu, “Siz intihar eden müzisyenlere ne yaptınız? Sadece merhem sürdünüz. 1000 TL yardım ile müzisyenlerle adeta alay ettiniz. Romanların ismi sanatla, kültürle eş değerdir. Ancak siz Romanları her defasında atladınız” cümlelerini kurdu.

Kültür Bakanlığı’nın Roman müzisyenlere karşı seyirci kalmasına tepki gösteren İzmir Milletvekili, “Romanlar artık başka işlerle uğraşmaya mecbur kalıyor. Kültür Bakanlığının bütçesi %132 artmış. Ne yapıyorsunuz bu parayı? Neden sokak müzisyenlerine sanatçılara vermiyorsunuz? Vatandaşın parasını vatandaşa verin! Müzisyenler 40 yıl enstrüman çalıyor, söylüyor; emekli dahi olamıyor. Yıllar sonra sokaklarda açlıktan, sefaletten ölüyor. Bizim sanatçılarımız yurt dışlarında orkestralara, etkinliklere davet ediliyor. Bizim Bakanlığın bunlardan haberi daha olmuyor” ifadelerini kullandı.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.