MüzikMüzik Haber

Doğan Duru Şarkılarını İzinsiz Coverlayanlara Sitem Etti

Redd grubunun solisti Doğan Duru, izinsizce şarkılarını yorumlayan ve dijital platformlardan gelir elde eden müzisyenleri isim vermeden eleştirdi.

Redd grubunun solisti Doğan Duru, izinsizce şarkılarını yorumlayan ve dijital platformlardan gelir elde eden müzisyenleri isim vermeden eleştirdi. Ünlü müzisyen, dijital platformların hak ihlaline ses çıkarmamasına ve sektördeki durumu ‘Akıl tutulması’ sözleriyle eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Beş Gibi isimli alternatif müzik grubu Redd’in ‘Aşktı Bu’ isimli şarkısını cover proje olarak yayımlamış ve dijital platformlara yüklemişti. Grup, şarkıya dair bir paylaşım yapıp Redd grubunu da etiketlemişti.

Bunun üzerine Doğan Duru, sosyal medya hesabından isim vermeden sitem etti. Doğan Duru, ”Bizden izin almadan şarkımızı yorumlayıp, tüm platformlara koymak herhalde bu müzikal çağın en acayip şeylerinden biri. Eskiden; bandrol vardı, eser işletme belgesi vardı şimdi istediğini 1 dakikada istediğin gibi koy ve onu kendi ticari ürününün yap, kaldırmak için de yüz tane uğraş verelim, formlar dolduralım. İnsan izin almadan bir şarkıyı seslendirip tüm platformlarda paylaşır mı? Hiç aklına gelmez mi bu iş böyle mi yapılıyor diye sormaz mı? Platformlar bu konuda zaten evde yok. Akıl tutulması” ifadelerine yer verdi.

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.