Emil Rosé: Şarkılarım Avrupa Sesinin Eski Türk Etkileriyle Karışımı! -
RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Emil Rosé: Şarkılarım Avrupa Sesinin Eski Türk Etkileriyle Karışımı!

Şarkıcı Emil Rosé, Müzikonair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda müzik tarzı, çıkardığı şarkılar ve başarılı olmasının sırları hakkında konuştu. 

Şarkıcı Emil Rosé, Müzikonair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda müzik tarzı, çıkardığı şarkılar ve başarılı olmasının sırları hakkında konuştu.

1. Merhaba Emil bey Müzikonair’e hoş geldiniz. Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Emil Rosé, Amsterdam yakınlarındaki küçük bir kasaba olan Haarlem’de doğup büyüdü. her türden farklı arkadaşlarıyla çok kültürlü bir mahallede büyüdü. Emil Rosé, küçük yaşlardan itibaren şehirli bir gençti ve bu nedenle kısa sürede birçok farklı insanla tanıştı.

2. Müziğe olan ilginiz ne zamandan beri var ve müzik ile ilgili özel bir eğitiminiz var mı?

Müzikle ilk teması, Hollanda’daki büyük prodüktörlerin genç yaşta Emil Rosé’deki potansiyeli görmeleriydi.
Bir şaka olarak başlayan şey, Emil Rosé’nin Felemenkçe şarkılar yapmasına ve üretmesine yol açtı, bu da daha sonra Türkçe ile karıştırma planına yol açtı.

3. Bugüne kadar Shikidim, Vazgeçemem, Devam, Senden Başkası ve daha birçok hit şarkıyla müzikseverlerin beğenisini kazandınız. Şimdilerde yeni tekli çalışmanız “Başkasını Sevmem” çok sevildi. Ayrıca şarkıya yapılan akustik versiyon çok beğenildi. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız. Şuana kadar gelen yorumlardan memnunmusunuz ? Şarkınızın hazırlık sürecinden biraz bahsedebilir misiniz?

Yapımcı ikilisi “Ryder ve Seno” ve şarkıcı Dilara Güntekin” ile yapılan parçanın canlı Türk enstrümanlarıyla yavaş trap sound fikri, Türk dinleyicisinin hemen ilgisini çeken bir fikirdi. tiktok’ta yayınlanan ilk video hemen hollanda ve almanya’da, daha sonra azerbaycan ve türkiye’de viral oldu. Sarkidaki duygu insanlarımızı bir araya getiriyor.

4. Yaptığınız single’larla Avrupa’da adınızdan sıkça sözedildi. Yeni şarkınız “Başkasını Sevmem” de de Dilara Güntekin ile birlikte çalıştınız. Yetenekli sanatçı Güntekin’in ince zarif dokunuşlarıyla şarkı adeta bambaşka bir havaya bürünmüş hale geldi. Peki şarkı seçimlerinizi nasıl yapıyorsunuz ve şarkılarınıza nasıl hazırlanıyorsunuz. Bu kadar başarılı olmanızın bir sırrı varr mı?

Haftalarca tatil parkı bungalovlarında stüdyolar kuruyoruz ve dikkatimiz dağılmadan en iyi müziği yapmak için haftalarca kendimizi hapsediyoruz. Bunu birkaç ayda bir yapıyoruz ve çıkan parçalardan biri de “Baskasını Sevmem”

5. Müzik tarzınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Emil Rosé şarkıları, Avrupa sesinin eski Türk etkileriyle karışımıdır.

6. “Başkasını Sevmem” isimli şarkınızın nakarat kısmı Tiktok’ta çok kısa bir sürede trend olmayı da başardı. Kısa sürede böyle bir başarıyı tahmin ediyormuydunuz. Neler söylemek istersiniz?

Bunu beklemiyorduk, özellikle süreçten zevk alıyorum ve hikayemi insanlara anlatmak için bir albüm üzerinde çalışıyorum. şimdiden geleceğe odaklanıyoruz.

7. Çalışma hayatınızın dışında başka bir ilgi alanınız merakınız var mı? Mesela bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz?

Boş zamanlarımı kendi mahallemde geçirmeyi tercih ederim, büyüdüğüm mahalleleri severim. Hala tüm çocukluk arkadaşlarımı sık sık görüyorum. Ne yazık ki gerçekten sık sık uzaktayım ve özlüyorum mahalleyi. Sahilin arkasında yaşıyoruz, bu yüzden yazları orada olmayı seviyorum.

8. Konser takviminiz belli oldu mu. Ayrıca ileriye dönük hedefleriniz neler ve üzerinde çalıştığınız projeleriniz varmı?

Önümüzdeki yaz Bodrum, Alanya ve Hollanda & Almanya’daki çeşitli kulüplerde olacağız.

10. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Hepinize teşekkür etmek istiyorum, sayenizde türkiye’ye yeni sesler getiriyoruz ve türk muzigini avrupa’ya tanıtiyoruz.

Röportaj: Alper ERGEZ – Müzikonair 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)