Albüm & SingleMüzikVideo

Esma Er ‘Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın’ Klibi Yayında!..

2008’de “Kimi Kimi” albümü, 2013’de “No2” maxi single projesi ve 2016’da “Bilmiyorsun” adlı single ile dinleyicileriyle buluşan Esma Er, bu sefer yıllara meydan okuyan çok özel bir şarkı ile müzik kariyerine devam ediyor.

Sözleri Zeren’e, bestesi ise Baha Boduroğlu’na ait olan “Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın” adlı şarkının yeni düzenlemesini ise Selim Erdem yaptı. Furkan Yazgeç yönetmenliğinde Cemile Sultan Korusu’nda çekilen duygusal klipte, sanatçı performansı ile hem gözlere hem de kulaklara hitap ediyor. OSSİ Müzik etiketi ile yayınlanan şarkının klibi dijital platformlardaki ve müzik kanallarındaki yerini aldı.

Esma Er Kimdir?

Esma Er, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü mezunu. Aynı zamanda uzun yıllar şan dersi almaya devam etti. Eğitim sürecinde TÜRVAK Sinema Televizyon okulunda Spikerlik-Sunuculuk ve Diksiyon eğitimi aldı.

Profesyonel müzik hayatına TRT İstanbul Radyosu Batı Orkestrası kadrosuna solist olarak başladı. 2008’de Kimi Kimi adlı albüm, 2013 başında No2 adlı maxi single ve 2016’da “Bilmiyorsun” isimli bir single dinleyicileriyle buluştu.

İnsanların doğaya olan saygısını ve duyarlılığını arttırmak için; yurt içinden ve yurt dışından 45 kişilik muhteşem bir ekibin oluşturduğu Doğa İçin Çal ekibi içerisinde yer alır.

Esma Er şunları söyledi;

Dünya bir yana sen bir yanasın oturup plan yaparak hazırlandığım bir single çalışması değil. Çok sevdiğim arkadaşım Şadi Gümüştekin’den bir telefon aldım. Bana “Türkiye’nin güçlü sesisin. Bir şarkımız var, gel sen yorumla” dedi. Şarkı o kadar içime sindi ki, bir elbise gibi giydim. Gerçekten müthiş bir çalışma oldu ve farklı duygular hissettirdi. Her şey yolunda gitti, herkes bu işe gönlünü koydu. Bu yüzden emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu