RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Esra Zeynep Yücel: Hepimizin Hayatında Kavuşamadığımız Aşkımız Olmuştur

Esra Zeynep Yücel, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda müzik sektörüne nasıl başladığı, 'Yasak' şarkısının hikayesi ve hedefleri hakkında konuştu.

Esra Zeynep Yücel, MüzikOnair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda müzik sektörüne nasıl başladığı, ‘Yasak’ şarkısının hikayesi ve hedefleri hakkında konuştu.

1. Merhaba Esra hanım MüzikOnair’a hoş geldiniz. Öncelikle sizi daha yakından tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Genel olarak pozitif ve mutlu bir kişiliğim var. Çalışkanım, hatta kaptırırsam çok çalışırım bazen sıkıcı olabilirim bu yönümle. Hayal kurmayı çok severim. Yalnız olmak bana huzur verir, çok üretken olurum yalnız olduğumda. Neşeli, komik bulurlar beni.

2. Müzik ile tanışmanız ilk nasıl başladı ve ne zamandır ilginiz vardı?

Müzik küçük yaşlardan beri var hayatımda. İlkokul’da piyano dersleri almaya başlamıştım, gençlik zamanlarımda gitar, bir dönem ud çalmaya bile çalıştım. Gerçi müzik aleti çalma konusunda başarıya ulaşamadım ama aldığım dersler hep beni bir yerlere taşıdı. Şarkı söylemeyi hep çok sevdim, kayıtlar yapardım. Sonrası da malum.

3. Müzik eğitimlerinizden biraz bahsdebilir misiniz? Nerelerden eğitim aldınız?

Müzik kariyerime Jazz müziği ile başladım, Amerika’da Stanford Üniversite’si, Berklee College of Music New England Konservatuar’da eğitimler aldım. Çok değerli müzisyenlerle çalışma fırsatı buldum. İlk albümüm Dear Frank’i Amerika’da kaydettim. Ardından Misafir albümü, ve son albümüm Aşk için çok değerli müzisyen arkadaşlarımla çalıştım.

4. Yaptığınız konsept albümlerle ve farklı müzik türlerindeki yorumlarınızla sağlam bir kitle edinerek yeni şarkılarınızla dinleyicilerden tam not aldınız. Albümünüzde, Sezen Aksu, Atilla Özdemiroğlu, Bülent Ortaçgil, Murathan Mungan, Derya Köroğlu, Şehrazat’ın yanı sıra ‘Yasak’ şarkınızda ise kendi imzanız bulunuyor.Peki bu şarkınızda kimlerle çalıştınız.Şarkınızın hazırlık sürecinden biraz bahsedebilir misiniz?

Öncelikle çok teşekkür ederim, güzel sözleriniz için. Sevgili Aykut Gürel imzası taşıyor albümün tamamı. Yasak söz ve müziği bana ait, aranjesi Aykut Gürel’e ait bir çalışma. Bizi de heyecanlandırdı açıkçası üstünde çalışırken. Duygu yüklü bir şarkı, söylerken çok kayboldum, çok ağladığım zaman oldu açıkçası.

5. ‘’Yasak’’ şarkınızın bir hikayesi var mı? Anlatmak istediğiniz nedir?

Aşklarına kavuşamayan çok insan var, birçok nedenden dolayı. Ben onlar için yazdım bu şarkıyı, onları düşünerek, o acıyı hissettim gerçekten yazarken. Hepimizin hayatında kavuşamadığımız aşkımız olmuştur dönüp baktığımızda geçmişe.

6. ‘Yasak’ şarkınızla ilgili gelen dönüşlerden memnun musunuz?

Çok memnunum gerçekten, beni çok mutlu ediyor tepkiler.

7. Her tür müziği yorumlayarak farklı projeler üretiyorsunuz. Peki bundan sonraki projelerinizde müzikseverleri nasıl bir konsept albümler bekliyor?

Bundan sonra ki süreçte kendi şarkılarımı ele alacağım, onları hayata geçirmek istiyorum. Projelere biraz ara vereceğim. Esra Zeynep Yücel şarkılarına hayat vermek istiyorum.

8. Çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız.Hobileriniz nelerdir?

Spor yapıyorum, aileme ve dostlarıma zaman ayırmayı seviyorum; çünkü onlardan çok besleniyorum. Seyahat etmeyi çok seviyorum.

9. Sahne ve konser çalışmalarınız başladı mı?

Sahne çalışmaları yeni yılda devam edecek.

10. Kariyerinizde kendinize belirlediğiniz bir hedefiniz, hayaliniz var mı?

Yurt dışında daha çok konser vermek hedeflerimden bir tanesi. 2019’da New York Metropolitan Müze’sinde sahne almıştım. Tekrar başlamak istiyorum yurt dışı konserlerine. Amerika’da tekrar kayıtlar yapmak ve Türkiye’de de kendi şarkı üretimime devam etmek istiyorum.

11. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Pozitif olmaya çalışmak ve kendimizi sevmek.

Röportaj: Alper ERGEZ – MüzikOnair 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.