MüzikMüzik Haber

Evrencan Gündüz: “Anadolu Funk İle Anadolu’nun Bağrındaki Çocuklara Selam Vermek İstedim”

Evrencan Gündüz, Onedio'nun Youtube kanalına konuk oldu ve sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı.

Tarzıyla dikkat çeken, başarılı sanatçı Evrencan Gündüz, Onedio’nun Youtube kanalına konuk oldu. Evrencan Gündüz, sosyal medyadan kendisine gelen soruları yanıtladı. İşte o sorulardan bazıları:

Yakın zamanda hacklenmişsin. Nasıl oldu?

Çok kısa süre önce, çok komik bir hacklenme olayı yaşadım. Birisi benim şifremi almış, benim kontrolüm dışı Ezgi Mola’ya yazarken gördüm. “Harikasın”, “Sen hep gül” gibi mesajlar yazıyordum, hayran gibi. Tabi ki Ezgi Mola’ya hayranım ama “Sen hep gül olur mu?” yazmam. Ve yazan ben değilim, bir başkası yazıyordu ve Ezgi Mola’da bana cevap veriyordu. Ezgi Mola’nın bana cevap vermesi de şaşırttı tabi. Onca mesajın arasından beni görmesi de şaşırttı. Ve bir anda Ezgi Mola’yla sevgi pıtırcığı mesajlaşmalar yaşıyordum ama yazan ben değildim. Yaşadığım şoku atlatmam birkaç saniye sürdü ve sonra hacklendiğimi fark ettim. Bunu fark edince şifremi değiştirdim ve tüm güvenlik önemlerini aktif ettim. Daha sonrasında hacker’ıma repost çekerek, çok yoğun olduğumu, lütfen beni yormamasını söyledim. Hacker’ım da sağolsun, sessiz usulca ayrıldı.

Anadolu Funk nasıl ortaya çıktı?

Kendimi Anadolu çocuğu olarak yaratma hali sürekli içimde olan bir şeydi. Anadolu’nun bağrındaki çocuklara da selam vermek, insanların çalışarak, alın teriyle hayatlarını geçindirmeye çalışmalarını biraz olsun gösterebilmek istedim. Biraz olsun bunu yapabildiysem ne mutlu bana. Zaten çok önceden yapılan bir tarzdı ama ismi koyulmamıştı. Ben de buna bir isim vermek ve Anadolu Funk’ın, Anadolu Funk olarak hatırlanmasını istedim. Ve yeni şarkılar yaparak da insanlara sundum diyebilirim.

Şarkı yazmak mı yoksa şarkı söylemek mi sana daha çok keyif veriyor?

Ben her zaman şarkı söylemek istemiyorum. Kalbimdeki sesi, ilettim ve bu benim için bir kanaldı. İnsanlar bu kanalı beğenince ben de şarkı söylemeye başladım. Halbuki benim sesim kalbim artık taşınca ortaya çıksa o zaman herkese çok iyi ve şifalı gelecek. Ben genellikle enstrüman çalmayı, müzik yapmayı seven birisiyim. Yüreğimdeki ses çıksın isterim.

Sosyal medyayı seviyor musun? Yoksa sadece iş için gerekli bir ulaşım aracı mı?

İkisi de. Sosyal medyayı seviyorum. Tek kelimeyle binlerce kişiye dokunabiliyorsun. İnsanlar ‘Evet ya’ diyor ve bu çok büyük bir hizmet. Ama bazen de saçma sapan şeyler yapma hakkına sahipsin. Ama saçma sapan şeyler yapınca da ‘Sen saçma sapansın’ diyorlar. Genel olarak sosyal medyadaki gücümü iyi niyetle kullanmaya çalışıyorum. Tabi ki işim için gerekli bir ulaşım aracı.

Sence şarkı klipleri gerekli mi? Şarkının duygusunu daha iyi geçirdiğini düşünüyor musun?

Tabii ki. Özellikle bu son zamanlarda görselliğin insanlara çok iyi hitap ettiğini ve hatta görsel tasarısının güçlü olduğu şarkıların, şarkı bazında değil de klibi dolayısıyla daha popülerleştiğini gördüm. Bu yüzden bence klip çok önemli. Hatırlattığın için teşekkürler biz de bizim albüme klip çekeceğiz.

Müzik yaparken hissettiğin en yoğun duygu nedir?

Allah sevgisi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu