Müzikonair Ferhat Göçer; ‘’Sezen Aksu’nun Yıllarca Yaşadığı Hazzı Şimdi Yaşıyorum’’ | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ferhat Göçer; ‘’Sezen Aksu’nun Yıllarca Yaşadığı Hazzı Şimdi Yaşıyorum’’

Ferhat Göçer geçtiğimiz günlerde çıkardığı ‘’Düet Z’’ İsimli albümü ile Number1 Türk Fm ive NR1 Türk Tv ortak yayında Kadir Çetin’e konuk oldu ve samimi açıklamalarda bulundu.

Çıkarttığı şarkıları ve projeleriyle adından söz ettiren romantik şarkıcı Ferhat Göçer, geçtiğimiz günlerde yeni “Düet Z” isimli bir albüm çıkarttı. Göçer, Number1 Türk  Fm ive  NR1 Türk Tv ortak yayında Kadir Çetin’e konuk oldu. Albümü ve müzik kariyeri ile ilgili açıklamalar yaptı. Albümde düet yaptığı Bekir Sıtkı Gürcan da  Ferhat Göçer’e programda eşlik etti.

“Düet Z” albümünde uzun zamandan beri tasarladığı yeni yeteneklere destek olma projesini de gerçekleştirdiğini ifade eden şarkıcı, Düet Z’de 11 yeni sesle düet yaptığını söyledi. Göçer, son zamanlarda “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısıyla değerleri aşağıladığı gerekçesiyle sosyal medyada olay olan Sezen Aksu’dan da bahsetti.  Ferhat Göçer; “Türkiye’de yeni yeteneklere el veren Sezen Aksu’yu ben şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Sezen Aksu yıllarca müzik dünyasına birbirinden önemli isimler kazandırdı. Bu konuda onun yaşadığını tahmin ettiğim hazzı ben şimdi z kuşağının 11 özel sesi ile yaptığım bu düet albümde yaşıyorum’’ dedi.

Son zamanlarda kitleler tarafından daha fazla tercih edilen Rap ve alternatif tarzlar için yorumda bulunan Göçer; “Rap müzik ile alternatif müzik son 2 Yıldır pop müziğin geride kalmasına sebep oldu. Dünyada rap, trap müzik ile popçuları birleştirip düet yaparak bunu aştı ama  biz bunu hala aşamadık. Bu durum ne kadar sürer bilmiyorum ama bu bizim kendi müziğimizi yapmamıza engel olur mu?  Hayır, biz kendi tarzımızla kendi dinleyicimizle buluşmaya devam ediyoruz.’’ dedi.

Sosyal medyasını genel olarak işi için kullanana ancak sosyal yaşamından da kesitler paylaşan şarkıcı twitter hesabını kendisinin yönettiğini ekledi. Takipçileriyle birebir iletişim kurmayı seçtiğini söyleyen Göçer; ‘’Twitter’da her şeyi kendim paylaşıyorum, takipçilerimle aramda çok güzel etkileşim var. Orada  kolayca linç yiyebiliyorsunuz ama ben Twitter alemindeki sırrı çözdüm, çok rahatım. Ben Twitter’ı çok seviyorum. Instagram tam bir pazar yeri, orada insanlar kendi ilgi alanlarında kendini pazarlıyorlar ama Twitter öyle değil,  daha samimi sohbet ve paylaşımların olduğu bir platform. Twitter’da eleştiri ve linçe bile açık olmak lazım, çok kolay değil bu ama bunu bile yapmak lazım.’’ diye yorumda bulundu.

Değişen tarzlar ve medya algısı ile ilgili de konuşan şarkıcı TikTok’taki şarkıların esprili olduğunu ifade etti. Oradan başarı elde eden ve fenomenleri takdir ettiğini söyleyen Göçer, bu tür mecraların hızlı tüketim yeri olduğunu ekledi.  Göçer sözlerine; “Şimdi ben onlar gibi espirili şarkı yapsam yakışmaz uymaz bana ve dinleyenlerime. Taş yerinde ağırdır, fenomen arkadaşlar da orada ağırlıklarını koruyor hepsini takdir ediyor ve ilgiyle takip ediyorum.’’ diye devam etti.

Son olarak dijital platformların yaptıkları listeler ve beğenilerle ilgili düşüncelerini dile getiren Göçer; ‘’Dijital platformlarda ,platformlar tarafından bazı listeler yapılıyor ve tüketiciler bu listeleri takip ediyor. Bu listelerin yüzde yüz manipüle edildiğini tahmin ediyorum. Çok kaliteli ve halk tarafından ilgi gören hit olan şarkıların o listelerde yer almadığını görüyoruz. Bizim sektörümüzde bu tür manüpülattif hareketlerin herkes tarafından bilindiği ama sustuğunu biliyorum. Yani anlayacağınız kirli bir ilişki çemberi olduğunu düşünüyorum. Bir çok kişi ucundan kenarından ortasından bu işin içinde olduğu için sesini çıkarmadığını biliyorum. Benim herhangi bir platformda manüpülasyona ihtiyacım olmadığı için bu tür işlerde yokum.’’ diyerek sözlerini noktalandırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)