Müzikonair Ferman Akgül TOGG Fotoğrafını Eleştiren Meslektaşlarına Açtığı Davayı Kaybetti | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ferman Akgül TOGG Fotoğrafını Eleştiren Meslektaşlarına Açtığı Davayı Kaybetti

Ferman Akgül Aylin Aslım, Redd grubu üyesi Güneş Duru ve Doğan Duru'ya karşı açtığı toplam 300 bin liralık manevi tazminat davasını kaybetti.

Manga grubunun solisti Ferman Akgül, yerli otomobil TOGG’un direksiyonunda çekilmiş bir fotoğrafına sosyal medyada eleştirel yorumlar yapan şarkıcı Aylin Aslım, Redd grubu üyesi Güneş Duru ve Doğan Duru’ya karşı açtığı toplam 300 bin liralık manevi tazminat davasını kaybetti.

İstanbul 21. Asliye Hukuk Mahkemesi, Akgül’ün tazminat talebini reddetti.

Geçen sene TOGG’un direksiyonunda çekilen bir fotoğrafı paylaşan Ferman Akgül, bu paylaşımıyla eleştiri almıştı. Eleştirilere maruz kalan Akgül, Redd grubu üyeleri Güneş Duru ve Doğan Duru ile şarkıcı Aylin Aslım’a kişisel haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle ayrı ayrı 100’er bin liralık olmak üzere toplamda 300 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

İstanbul 21. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, davacı Ferman Akgül’ün avukatı Ufuk Kök ile davalılar Doğan Duru ve Güneş Duru’nun avukatı İsmail Emre Telci ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme, davacı Ferman Akgül’ün tazminat talebini reddetti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu