Müzikonair Fuat’ın Hedefi Sagopa Kajmer: Başta Ateistti, Sonra Tarikatlara Katıldı, Sonra Yine Ateist Oldu | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Fuat’ın Hedefi Sagopa Kajmer: Başta Ateistti, Sonra Tarikatlara Katıldı, Sonra Yine Ateist Oldu

Geçtiğimiz günlerde Sagopa Kajmer ile sosyal medyada tartışma yaşayan Fuat Ergin'in hedefinde yine Sagopa Kajmer vardı.

Geçtiğimiz günlerde Sagopa Kajmer ile sosyal medyada tartışma yaşayan Fuat Ergin’in hedefinde yine Sagopa Kajmer vardı. Ünlü rapçi Mirgün Cabas’ın YouTube kanalında Sagopa Kajmer’i tarikatçılıkla suçlamasına yönelik açıklamalar yaptı. Ergin, ”Ben Ateistim’ diyor. Allah’a dön sonra Allah’tan dön… Çok utanç verici değil mi? Ben utanırım ya.” dedi.

Fuat Ergin şu sözleri kullandı;

”Tarikatlara katıldı, Cübbeli Ahmet Hoca’nın dizinin dibinde oturdu. Başta zaten Ateistti o. Ceza ile kavga ediyordu, ‘Sen niye Allah’a inanıyorsun’ diye ona sövüyordu. Ondan sonra birden Allah, namaz bir şeyler… Japonya’da depremler oluyor diyor çünkü onlar put’a tapıyor diye ses kayıtları var. İnanılır gibi değil. Sonra tarikatların pervane suyuna giriyor. AKP Gençlik Kolları konserleri falan. Oradan yürüyor. Bundan 4-5 sene önce nasıl bir kafasının tası attıysa artık, ‘Ben Ateistim’ diyor. Allah’a dön sonra Allah’tan dön… Çok utanç verici değil mi? Ben utanırım ya. Bunca yıl insanlara yoga yapmayın, namaz kılın diyorsun. Ondan sonra çıkıyorsun Ateist olduğunu açıklıyorsun sonra rakı makı… What The F.ck?”

Ne olmuştu?

Ali Biçim ve Mesut Can Tomay’ın podcast programına katılan rapçi Fuat Ergin, müzik çalışmalarının geçmişinden ve bugününden söz etti. Rap camiasına ilişkin de yorumlarda bulunan Ergin’e Ceza ve Sagopa Kajmer’e diss attığı 2 Puşta şarkısı hatırlatıldı. Ünlü rapçi, Mesut Can Tomay’ın ”Sana rap’in 3 büyüklerinden biri desem hadsizlik etmişlik olur muyum? Kızdırır mıyım? Bir anda 2 Puşta’yı söylemeye başlar mısın?” sorusuna ”Yok beni kızdırmış olmazsın. Onların hayatlarındaki en büyük şanslarından biri benimle kıyaslanmak” diye yanıt verdi.

Ceza ve Sagopa Kajmer için ‘Onların en büyük şansı benimle kıyaslanmak’ diyen Fuat Ergin’e Sagopa Kajmer’den yanıt geldi. Sagopa Kajmer, ”Ben ve Ceza ile ile kendini kıyaslama, Osmanlıca sözlükler karıştırıp söz yazma, bana ne mikrofon aldın ne de müzik programı aldın” dedi.

Sagopa Kajmer ayrıca Fuat Ergin’in ‘Rast Gel Kazara’ şarkısını da paylaşarak ”Şu s.kik şarkını dinle” dedi.

Tartışma sosyal medyadan sürdü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)