MüzikMüzik Haber

Gece 12’den Sonra Müzik Yasağı Devam Ediyor: Sanatçılar Tepkili

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Kapalı mekanlarda da maske zorunluluğunun kalktığını duyuran Cumhurbaşkanı, müzik yasağı hakkında ise bir açıklama yapmadı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Kapalı mekanlarda da maske zorunluluğunun kalktığını duyuran Cumhurbaşkanı, gece 12’den sonra devam eden müzik yasağı hakkında ise bir açıklama yapmadı.

Sanatçılar, müzisyenler ve siyasetçiler uzun zamandır müzik yasağının kalkması gerektiğini hakkında çağrıda bulunuyor. Müzik emekçilerinin sıkıntı yaşadığı bu durum için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sağlık Bakanlığımızla konuyu değerlendireceğiz” demişti. Ancak bugün yapılan son Bilim Kurulu toplantısında hala bir karar çıkmadı.

Müzik yasağının yeniden unutulması sonrası sanat ve siyaset camiasından tepkiler gecikmedi.  Birçok sanatçı ve siyasetçi, “Bu virüs sadece notalar aracılığı ile mi bulaşıyor?”, “Bilim Kurulu artık saat kaça kadar müzik dinleyebileceğimize karar versin”, “Yaşam tarzına müdahale devam ediyor” gibi yorumlarda bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu