MüzikMüzik Haber

Gece 12’den Sonra Müzik Yasağının Devam Etmesine Şarkıcılardan Tepki Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün salgın için alınan yeni kararları açıkladı. HES kodu ve açık alanda maske zorunluluğunun kalkmasına rağmen gece 12'den sonra müzik yasağının devam etmesi şarkıcıların tepkisini çekti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün salgın için alınan yeni kararları açıklayarak HES kodu ve açık alanda maske zorunluluğunun kalktığını duyurdu. Fahrettin Koca’ya basın toplantısı sırasında muhabirlerden biri gece 12’den sonra müzik kısıtlaması hakkında soru sordu. Sağlık Bakanı, konu hakkında bir önerinin bilim kurulu toplantısına gelmediğini belirterek şu anlık devam ettiğini açıkladı. Koca, kısıtlamanın yakında kalkacağını düşündüğünü de söyledi.

Sağlık Bakanı’nın bu açıklamasından sonra bazı şarkıcılardan tepki ardı ardına geldi. Ünlü isimler, birçok zorunluluğun kalkmasına rağmen müzik yasağının devam etmesini mantıklı bulmadıklarını söyledi. Işın Karaca, sosyal medya hesabında yazdığı yorumda, “2 kez gece 12:00 meselesi sorulduğu halde cevabı üstünden atarak cevaplayan doktor beye selam olsun” dedi.

Redd Grubu da eleştirisini Twitter hesabı üzerinden şu ifadelerle yaptı: “Müzik yasağı konuşulmamış bile. Umurlarında mı değil, dert ideolojik mi?”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu