Müzikonair Gökhan Türkmen: Kötü Şarkılardan Rahatsız Oluyorum | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Gökhan Türkmen: Kötü Şarkılardan Rahatsız Oluyorum

Ünlü müzisyen Gökhan Türkmen Kral Müzik YouTube kanalında Serhat Tekin'in sorularını yanıtladı. Günümüz müzik piyasasını değerlendiren Türkmen, kötü şarkılar duymaktan üzüntü ve rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Ünlü müzisyen Gökhan Türkmen Kral Müzik YouTube kanalında Serhat Tekin’in sorularını yanıtladı. Günümüz müzik piyasasını değerlendiren Türkmen, kötü şarkılar duymaktan üzüntü ve rahatsızlık duyduğunu söyledi.

İşte Gökhan Türkmen’in sözleri;

Kötü şarkılar var. Gerçekten rahatsız ediyor. Bunu bir dinleyici olarak.söylüyorum. Çok özensiz. Tarz olarak ayırmıyorum. Her tarzda var. Duygu, hissiyat ve verilen emek önemli. Bir şey o an popüler diye yapılıyor olması beni rahatsız ediyor. Dinleyiciyi aptal yerine koymak bu. Anlam veremiyorum bu kadar popülerizmden düşme kaygısını… Artık kaliteli iş kaygısı olması lazım yaş aldıkça. Bu iş biraz da ekip işi. Birileri yaşlandıkça etrafında şakşakçısı çok oluyor ve gerçeği göremiyorlar.

Alternatif müzikte de her şey birbirine benziyor. Bir şey tutunca aynısından bir tane daha yapıyorlar. Risk almıyor kimse. Melodilerde bir kısırlık var. Bir melodi eksiği, beste eksiği var. Yeni nesil kolaya da kaçıyor olabilir.

programı izlemek için tıklayabilirsiniz

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu