RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Gülçin Ergül: Müzikal Değil Ama Müzikle İlintisi Olan Bir Dizide Oynarım!

Başarılı şarkıcı Gülçin Ergül, Müzikonair'dan Alper Ergez'in sorularını yanıtladı. Ünlü isim hayatından, kariyerinden ve projelerinden bahsetti.

Başarılı şarkıcı Gülçin Ergül, Müzikonair’dan Alper Ergez’in sorularını yanıtladı. Ünlü isim hayatından, kariyerinden ve projelerinden bahsetti.

Merhaba Gülçin Hanım MüzikOnair’a hoş geldiniz. Öncelikle çoğu şarkınızı kendinizin yazdığını biliyoruz. Peki şimdilerde yazdığınız yeni şarkılarınız var mı? Ayrıca ilk yazdığınız şarkınız neydi hatırlıyor musunuz?

Ortaokulda piyanoyla ablama sevgimi anlatan bir beste yapmıştım ama ciddi ilk bestem ve 2009’da yaptığım Yastıklara Sarılıp Yatar Mıydın isimli şarkım.

Müzik ile tanışmanız nasıl oldu?

Piyanoya başladım Pera’da. 8 yaşındaydım sanırım. Sonra AKM çocuk korosu, konservatuvar ve şan dersleri beni buraya getirdi.

Yeni çalışmanız olan ‘’Deli gibi sev’’ isimli  şarkınızın hazırlık sürecinden biraz bahsedebilir misiniz? Kimlerle çalıştınız? Gelen yorumlar nasıl?

Genco Ecer bu şarkıyı yaptı ve duyduğumda benim olmalı dedim. Biraz beklettim onu ama sonucunda benim oldu. Arman ve Arem de katkılarıyla şarkımızı düzenledi. İlk kez klipsiz cıktı bir şarkım. Günümüzde artık çok şart da değil klip. Deniyoruz. Şarkımız çok güzel.

‘’Deli gibi sev’’ şarkınızın bir  hikayesi var mı? Ve bu şarkı nasıl ortaya çıktı?

Genco’ya soralım ben yazmadım. Seslendiriyorum.

Daha önceki bir röportajınızda hayattaki en büyük pişmanlığınızın ‘’Arabesk’’ albüm yapmak olduğunu söylemiştiniz. Neden böyle düşünüyorsunuz?

Hayatım boyunca dinlemediğim ve söylemediğim bir tarzda kendimi bulmaya çalıştım baya emek harcadım. 2,5 yıl sürdü. Çok akıllıca bir hareket olduğunu düşünmüyorum ama seveni çok.

Sizi bir dönem Hepsibir dizisiyle oyuncu olarakta izlemiştik. Oyunculuğu müzikal olmadığı sürece yapmak istemediğinizi belirtiyorsunuz. Peki var mı bir müzikal proje düşünüyor musunuz?

Müzikal değil normal bir dizide de oynarım ama müzikle bir ilintisi olmalı. Genelde şarkı söyleyemeyen dans çat pat edebilen oyunculara rol veriyorlar.

 

Çok İyi bir sesiniz var, sahne ışığınız çok yüksek, görselliğiniz gayet başarılı, sahne performansınız mükemmel tüm bunlara dayanarak Eurovision Şarkı Yarışmasından ülkemizi temsil etmek için teklif gelse cevabınız ne olur? 

Hayır demek ne haddimize tabi ki elimden geleni yaparım.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Boş zamanlarınızda neler yaparsınız başka bir ilgi alanınız, merakınız var mı?

Hobilerim var spor ve yoga, meditasyon, sesli kitap okuyorum kedilerimle ilgileniyorum ama genelde ben vokal pratiklerimi yapıp şarkılar çalıştığım için pek aşırı zaman bulamıyorum.

Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Okuduğunuz için teşekkür ederim, deli gibi sev şarkımı dinleyip lütfen bana yorumlarınızı iletin yorumlarınızı okuyorum.

Röportaj: Alper Ergez | MüzikOnair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.