Müzikonair Gülten Kaya’dan ‘Ahmet Kaya’ya Benziyorsun’ Davası! | Müzikonair
GündemSosyal

Gülten Kaya’dan ‘Ahmet Kaya’ya Benziyorsun’ Davası!

Gülten Kaya, 23 yıl önce hayatını kaybeden eşi Ahmet Kaya'nın ses rengi ve tonlamasıyla şarkılarını seslendiren İsmail Yılmaz isimli şarkıcıya dava açmak için avukatlarına talimat verdi.

Gülten Kaya, 23 yıl önce hayatını kaybeden eşi Ahmet Kaya’nın ses rengi ve tonlamasıyla şarkılarını seslendiren İsmail Yılmaz isimli şarkıcıya dava açmak için avukatlarına talimat verdi.

Gülten Kaya, 2000 yılında Paris’te hayatını kaybeden eşi Ahmet Kaya’nın ses rengi ve tonlamasıyla şarkıları seslendiren İsmail Yılmaz isimli şarkıcıya dava açıyor.

İsmail Yılmaz’ın yaptığı açıklamaların sosyal medyada eşinin görselleri üzerine yerleştirilip paylaşılması ve “Ahmet Kaya söyledi” algısı oluşmasından ötürü rahatsızlık duyan Gülten Kaya, bu durumdan sürekli huzursuzluk yaşadıklarını belirtti. Gülten Kaya, dava açılması için avukatlarına talimat verdi.

ATV’ye konuşan suçlamaların hedefindeki İsmail Yılmaz, “Bu benim MESAM üyelik kartım. Ben bir sanatçıyım. Bir sanatçı Ahmet Kaya üzerinden niye prim yapsın ki? Tip ve ses benzerliğinden dolayı üzerime geliyorlarsa ben onları havale ediyorum” dedi.

Şarkıcı ayrıca, “Ne alakası var, Allah’ın verdiği sıfatı mı değiştireceğim?” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya üzerinden Ahmet Kaya’nın videosu kullanılarak ve İsmail Yılmaz’ın sesiyle İsrail’i kınayan paylaşım sonrası Gülten Kaya harekete geçti. İsmail Yılmaz, “Gülten Hanım’la hayatımda bir kere görüştüm, merhabalaştık. Dedim senin eşinin filimini çeviriyorlar bana da teklif ettiler, ben kabul etmedim” diye konuştu.

Gülten Kaya, Ahmet Kaya’nın kişiliği ve hatıraları üzerinden fırsatçılık yapmakla suçlandı. İsmail Yılmaz, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

author avatar
Efsun Atik
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)