MüzikMüzik Haber

Güneş: Kendimi Rapçi Olarak Görmüyorum

Güneş, Onedio'nun YouTube kanalına konuk olarak sosyal medyadan gelen; müzik kariyeri, şarkılarını nasıl yazdığı ve yeni albümü hakkında soruları yanıtladı. 

Güneş, Onedio’nun YouTube kanalına konuk olarak sosyal medyadan gelen; müzik kariyeri, şarkılarını nasıl yazdığı ve yeni albümü hakkında soruları yanıtladı.

Müzik Yapmak Rüya Görmek Gibi Geliyor

Müzik yapmayı rüya görmeye benzeten şarkıcı, “Müzik yapmak biraz rüya görmek gibi geliyor bana. Rüyanda bilinçaltında aslında hiç fark etmediğin, kabullenmediğin şeyleri görüyorsun. Şarkılarım benim için öyle oluyor. İçime attığım, umursamadığım şeyleri orada görebiliyorum” ifadelerini kullandı. Yaptığı müziğin Pop mu Rap mi olduğunu açıklayan Güneş, “Kendimi Rapçi olarak görmüyorum. Daha çok Pop tarafındayım ama insanlar bunu Rap’e yakın görüyor. R&B diyorum o yüzden” dedi.

Motivasyon Kaynağım Geri Dönüşler

Şarkı yazma sürecinin nasıl olduğunu anlatan şarkıcı, motivasyon kaynağının geri dönüşler olduğunu belirterek şu sözleri kurdu: “Benim için en büyük motivasyon geri dönüşler oluyor. Şarkıları tek başıma yazıyorum ama birlikte söylediğimizde bu daha fazla yapma isteği uyandırıyor. Şarkılarımı nasıl yazacağım hiç belli olmuyor. Bazen yeter artık diyerek yazmaya başlıyorum. Ama genelde yollarda şarkı sözlerini yazıyorum. Farklı şarkılar dinlerken bestelemeye başlıyorum”

Yenilikçi Bir Albüm Geliyor

Güneş, sözlerine “Sür eve albümündeki şarkılar birine ithafen yazıldı. Şarkılarımı yaşadığım olaylardan etkilenerek yazıyorum. Ben de kendi hayatım ve başka hayatlardan esinlenerek yazıyorum. Times meydanında kendimi görmek çok uçuk bir hayaldi. Motivasyon kaynağım oldu” diye ekledi.

Şarkıcı, yeni çıkacak albümü hakkında da bilgi verdi: “Atlantis benim ilk solo albümüm olacak. 13 şarkıdan oluşuyor. Yarısı su altı, yarısı kara olmak üzere bir konsepti var. Yenilikçi bir albüm olacağını düşünüyorum. Son zamanlardaki hızlı tüketimin aksine birkaç yılda anca sindirilebilir diye düşünüyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu