Hakan Aysev'den Atatürk Filmi Çıkışı: Keşke İsmim Yazsaydı... -
MüzikMüzik Haber

Hakan Aysev’den Atatürk Filmi Çıkışı: Keşke İsmim Yazsaydı…

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Atatürk filmi ünlü tenor Hakan Aysev'in sesinin habersizce kullanılmasıyla gündemde.

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Atatürk filmi ünlü tenor Hakan Aysev’in sesinin habersizce kullanılmasıyla gündemde. Aysev, filmde yer alan “Çanakkale Türküsü”nün kendi sesinden kullanıldığını ancak kendisinden izin alınmadığını belirtti. Bu durum, filmle ilgili tartışmaları daha da alevlendirdi.

‘Nezaketen Söylenebilirdi…’

Hürriyet’ten Mehmet Üstündağ’ın haberine göre Hakan Aysev, albüm projesi için seslendirdiği “Çanakkale Türküsü”nün filmin final sahnesinde kullanılmasını öğrenince şaşkına dönmüş. Filmin jenerik akarken duyulan bu şarkının kullanımına ilişkin herhangi bir izin alınmamış. Aysev, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Albümün yapım şirketinden mutlaka izin alınmıştır ve telifleri de ödenmiştir, buna şüphem yok. Zaten benim de herhangi bir maddi talebim yok” dedi. Ancak, kendi adının filmde geçmemesine içerlediğini belirterek, “Atatürk sevgimi kimseyle tartışmama gerek yok. ‘Ata’mızın Sevdiği Şarkılar’ albümü için iki şarkı söylemiştim. Büyük onur duydum bu filmde yer almasından, çok da mutlu oldum ama nezaketen bana da söylenebilirdi. Hatta belki ismim de yazılabilirdi. Buna kırıldım bir tek” şeklinde ifade etti.

Hakan Aysev’e yapımcı şirketle iletişime geçip geçmediği sorulduğunda ise henüz konuşmadığını, albüm anlaşmasındaki şartları hatırlamadığını belirtti. Aysev, “Ben öyle çok profesyonel değilimdir, neyi imzaladığıma bakmam bile. Atamızın manevi hatırası için albümde yer almak benim için büyük gururdu” diye ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)