RöportajlarSanatçı Röportajı

Haktan En Çok Düet Yapmak İstediği Sanatçıyı Açıkladı

Ünlü sanatçı Haktan son şarkısını, projelerini ve bilinmeyenlerini Muzikonair'dan Mustafa Barış Durak'a anlattı.

Ünlü sanatçı Haktan son şarkısını, projelerini ve bilinmeyenlerini Muzikonair’dan Mustafa Barış Durak’a anlattı. Soruları yanıtlayan ‘Şan İmparatoru’ Haktan, hayatta olsaydı Mısır’ın dördüncü piramiti olarak tanınan dünyaca ünlü Arap şarkıcı, söz yazarı ve sinema oyuncusu ” Ümmü Gülsüm”‘ ile düet yapmak istediğini söyledi.

Sevilen sanatçı sahnede en çok sevdiği şarkıları şöyle sıraladı;

“Sadece bir değil birçok şarkısıyla severek bütünleştiğim ve her sahnemde rahmetle anarak şarkılarını seslendirdiğim Hakan Polat şarkıları; Bekleme Artık, Tanıyamadım, Unuttum, Kendi Kendime Ettim, Yalan Olmaz, Birini Seviyorum… hepsinin ben de değeri ayrı”

Yeni şarkınız ” Dön Gel” çıktı. Size geri dönüşleri nasıl oldu. Sevenleriniz şarkıyı nasıl buldu?

“Dön Gel” sevenlerim tarafından beğenildi, çünkü sahnede de söylediğimde ezberlemişler eşlikleriyle beraber söylüyoruz. Çok yeni olmasına rağmen geri dönüşleri gayet iyi , önümüzdeki hafta şarkımızı kliplendiriyoruz.

Türkiye’de olsun, yurt dışında olsun sevenleriniz sizi hiç yalnız bırakmıyor. Neler diyeceksiniz?

Sağ olsunlar. Allah sevenlerimi, beni anlayabilenleri başımdan eksik etmesin. Onların bu derin sevgisi ve bağlılığı sahnede beni daha da güçlendiriyor. Her biriyle zaten şarkılarda defalarca buluşmuş olsak da canlı performansımı dinlemek için geldiklerinde hiç unutamadığımız keyifli anlar yaşıyoruz bütünleşiyoruz.

Şimdiye kadar repertuvarınızda sizinle özdeşleşen, gönlünüze, ruhunuza iyi gelen seslendirdiğiniz parçanız hangisi?

Sadece bir değil birçok şarkısıyla severek bütünleştiğim ve her sahnemde rahmetle anarak şarkılarını seslendirdiğim Hakan Polat şarkıları; Bekleme Artık, Tanıyamadım, Unuttum, Kendi Kendime Ettim, Yalan Olmaz, Birini Seviyorum… Hepsinin ben de değeri ayrı.

Türkiyede ve yurt dışında da birçok sanatçıyla düet yaptınız.Dünya starlarından böyle bir proje sunulursa kiminle düet yapmak istersiniz?

Ben usta ses, rahmetli Ümmü Gülsüm ile düet yapmak isterdim.

Sizin gibi başarılı bir müzisyen olmak isteyenler neler yapmalı?

Her şeyden önce kendileri olmalı, kimseyi taklit etmeden kendi ruhlarını ortaya çıkarmaları gerekir. Müziğe ruhunu katabildiğinde özgünleşir. Sabırlı olmalarını, işlerine saygı duymalarını ve bu yolda her zaman öğrenci olduklarını hatırlamalarını öneririm.

Son olarak Muzikonair aracılığıyla neler söylemek istersiniz?

Müziğin gerçekten hak ettiği yere gelmesini, piyasa koşullarına göre değil sanatsal yaratımlarla canlanmasını isterim. Sadece tıklanma ve beğenilerin, magazin ve PR’ın belirlediği sektörde aslında müthiş bir kısır döngü var. Bu da müziğin kalitesini her geçen gün azaltıyor. Güzel şarkılarda güzel projelerde buluşmak üzere.

Röportaj: Mustafa Barış Durak | Müzikonair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.