GündemSosyalVitrin

Haluk Levent, TIME Dergisinin Ödülünü Reddetti!

Dünyaca ünlü dergilerden biri olan TIME, 'Dünyanın En Etkili İsimleri' listesine Haluk Levent'i de dahil etti. Ancak Levent, ödülü almayacağını açıkladı. 

Dünyaca ünlü dergilerden biri olan TIME, 2023 yılına özel ‘Dünyanın En Etkili İsimleri’ listesine Haluk Levent’i de dahil etti. Levent’in yer aldığı sayfanın arkasında Elif Şafak’ın da hakkında bir yazısı yer aldı. AHBAP Derneği Kurucusu Haluk Levent’in bu listeye dahil olmasının en büyük sebebi 6 Şubat depremi sonrası yaptığı yardımlardı. Ayrıca sanatçı, 2022 yılında en çok hakkında haber yapılan isimlerden birisi olmuştu.

“Tartışmaların İçine Girmeme Kararı Aldım”

Ancak Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ödülü almayacağını açıkladı. Sebebini kendi adı üzerinden hükümete yapılan eleştiriler olarak açıklayan ünlü isim, şu ifadelere yer verdi: “İçerik beni üzdü. Türkiye Cumhuriyeti devletinin benim çalışmalarım üzerinden eleştirilmesi kabul edeceğim bir husus değil. Bu sebeple ödülü reddediyorum ve Amerika’ya gitmeme kararı aldım. Deprem sürecinde herkes elinden geleni yapıyorken bu tartışmaların içine girmeme kararı aldım”

Elif Şafak’ın Yazısı Bu Kararı Etkiledi

Haluk Levent’in ödülü reddetmesine Elif Şafak’ın TIME’da yazdığı yazıdaki şu cümleler etkili oldu: “Ses yok.’ Şubat ayında büyük depremlerin ardından beton yığınları üzerine yazılan iki kelime Türkiye ve Suriye’de binlerce binayı enkaza çevirdi. Bu sözler umutsuzluğun simgesiyse, Haluk Levent adı da umudun simgesidir. Rock yıldızı, kâr amacı gütmeyen Ahbap aracılığıyla yorulmadan hayır işleri yapıyor. Felaketin ardından, dakikalar ölüm kalım arasındaki fark anlamına gelirken ve Türk hükümeti son derece beceriksizken, Ahbap daha şimdiden sahada çalışıyor, hayatlar kurtarıyordu. Türkiye’de göz önünde olmak inanılmaz derecede zor ama Levent çok seviliyor ve geniş çapta güveniliyor. İlkelidir. Şeffaftır. Her bağışın nereye gittiğini ve kaç ailenin yardım aldığını ayrıntılı olarak listeliyor ve yayınlıyor”

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.