MüzikMüzik Haber

İrfan Özata: ‘Sesimi Levent Yüksel’e Benzetiyorlar’

Müzisyen İrfan Özata, ‘Sahne hayatımın ilk yıllarında sesimin tınısını Levent Yüksel’e benzetiyorlardı. Ama ben kendim olmak istiyordum.” dedi.

Ünlü müzisyen İrfan Özata, dün akşam Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı. Dünden bugüne müzikal yolculuğunu anlatan Özata, piyano, flüt, bağlama, saksafon, ney gibi birçok müzik aletini çalabildiğini söyledi.

Lise ve üniversite eğitimini müzik alanında alan İrfan Özata, daha sonra piyasa müzisyeni olmaya karar verdiğini dile getirdi. İrfan Özata, ”Sahne hayatımın ilk yıllarında sesimin tınısını Levent Yüksel’e benzetiyorlardı. Ama ben kendim olmak istiyordum. Sesimin kimseye benzememesi benim için daha iyi ama Levent Yüksel’e benzetilmesi de bana onur ve gurur veriyor” ifadelerine yer verdi.

Son albümü ‘Dönsen Dönerdin’den yeni şarkılarını seslendiren İrfan Özata hit şarkılarını da Müzik Onair takipçileri için söyledi. Müzik piyasasından hayranı olduğu isimleri sıralayan Özata, ”Başta Sezen Aksu, Levent Yüksel, Sertab Erener, Tarkan, Kenan Doğulu ve Fettah Can gibi isimlerin hayranıyım” diye konuştu.

”Yüze Yakın Müzisyenle Çalıştım…”

Şanssız bir insan olduğunu belirten Özata, ”Ben yıllarca uğraştım bir sürü insana çaldım. Yüze yakın müzisyen ile çalıştım. İlk albümümü çıkardığım gün gezi olayları oldu. Daha sonra askerlerimiz şehit oldu. Birçok toplumsal olay oldu. Daha sonra 2 sene bir albüm üzerinde çalıştım. Bu defa inşallah bir şey olmaz dedim. Koronavirüs olayları oldu” dedi.

Keyifli sohbetiyle hayranlarına seslenen İrfan Özata’nın katıldığı Instagram yayını ünlü şarkıcının canlı performansıyla son buldu.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu