MüzikMüzik HaberVitrin

Levent Yüksel’den Tuana İtirafı: Gitar Kutusuyla Çaldık

Ceylan Ertem YouTube kanalında yayımlanan 'Duyuyor Musun?' programına konuk olan şarkıcı ve müzisyen Levent Yüksel, müzik kariyeri ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Ceylan Ertem YouTube kanalında yayımlanan ‘Duyuyor Musun?’ programına konuk olan şarkıcı ve müzisyen Levent Yüksel, müzik kariyeri ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Levent Yüksel, Sezen Aksu ve Onno Tunç ile olan hikayesinden ve Tuna şarkısının ortaya çıkış sürecinden söz etti. Sezen Aksu ve Onno Tunç’un kendisine albüm teklifinde bulunduğunda ”Paranıza yazık siz bana albüm yapmayın, o parayı verin ben yurtdışında tonmaister’lik okuyup geleyim” dediğini ve daha sonra ikna olduğunu anlattı.

Levent Yüksel, kendisiyle özdeşleşen Tuana şarkısına ilişkin ise şöyle konuştu;

”Ben ilk başta Sezen’e bu şarkının üzerine Türkçe söz yazsak çok kötü olur dedim. O da ‘Neden böyle söylüyorsun?’ dedi. ‘Hadi yaz da görelim’ dedim. Sonra kadın yazmış. ‘Ne güzel dedim’ ya. Stüdyoya girdik ve Erdem Sökmen ile çalışacağız. Erdem Sökmen 2 gün baktı ona ve bir şeyler yazdı getirdi. Klip üzerinden çalmaya başladık ve aynı Paca De Lucia. Erdem Sökmen dünyanın sayılı gitarcılarındandır. Her şey güzel de perküsyon yok. Bana gitar kutum var onunla çalarsın dedi. Gitar kutusuyla ben çaldım perküsyon gibi. Stüdyoya girdim ve birden söyledim şarkıyı.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu