Müzikonair Işın Karaca: Ben TikTok Müziği Yapmıyorum | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Işın Karaca: Ben TikTok Müziği Yapmıyorum

Işın Karaca, muhabirlerin “Son yıllarda değişen müzik tarzını ve yeni kuşağı yakalamak için projeler yapacak mısınız?” sorusuna Adele’nin “Ben tiktok müziği yapmıyorum” sözünü hatırlatarak yanıt verdi.

Ünlü şarkıcı Işın Karaca, “Geçmiş Bizden Sorulur” albümünün tanıtım basın toplantısını Shangri-La Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirdi. Karaca, yeni albümü ve güncel konular hakkında konuştu.

Birileri Kaliteli Şarkılar Söylemek Mecburiyetinde

Işın Karaca, muhabirlerin “Son yıllarda değişen müzik tarzını ve yeni kuşağı yakalamak için projeler yapacak mısınız?” sorusuna Adele’nin “Ben tiktok müziği yapmıyorum” sözünü hatırlatarak yanıt verdi.

Müziğin bir döngü olduğunu ifade eden Işın Karaca, “Bu kuşakla alakalı zaten onlara yeterince hitap eden insan var. Adele’nin de dediği gibi ‘Ben tiktok müziği yapmıyorum’. Birileri de bu ülkede kaliteli şarkılar söylemek mecburiyetinde. Birileri iyi şarkılar söylemek, birilerinin duygularına tercüman olmak zorunda. Biz galiba en son gerçek ünlü kuşağıyız. Böyle bir gerçek var. Rapçiler dünyanın her yerinde var ama müzik bir döngüdür. 40 yıllık döngünün içerisinde var olan, o da unutulacak” diye konuştu.

Aleyna Tilki’ye Tavsiye: Giyin

Aleyna Tilki’nin “Sahnelere çıkmam engelleniyor. Prodüktörümü kasap bıçağıyla ortadan ikiye böldüler. Gözümün önünde adamın bacağı koptu. Beni çöp gibi sahneye çıkarttılar. Uykusuz da çalıştım” sözlerine “23 yıldır albümlü, toplam 32 yıldır sahnedeyim. Böyle aksiyon görmedim” şeklinde karşılık veren Işın Karaca, bu konu hakkında yöneltilen soruya yanıt verdi. Belli noktalarda Aleyna Tilki’yi haklı bulduğunu söyleyen Işın Karaca, “Doğru mobing olayları var. Ciddi olarak var ama söylediği ‘Adam ortadan bölündü’ falan… Hiçbirimiz böyle bir aksiyon görmedik. Söylediğim buydu. Kimsenin şahsına münhasır bir laf söylemedim” dedi. Işın Karaca, “Aleyna Tilki’ye bir tavsiye vermek isteseniz o ne olurdu?” şeklindeki soruya “Giyin” yanıtını verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu