GündemSosyal

İşletmeciyi Darp Eden Cengiz Kurtoğlu’nun Yargılanmasına Başlandı

2021 yılında katıldığı bir doğum günü partisinde işletmeci Mustafa Can'ı Orhan Gencebay hakkındaki yorumları nedeniyle darp ettiği iddia edilen Cengiz Kurtoğlu'nun yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada tanıklar dinlendi.

Cengiz Kurtoğlu’nun 2021 Kasım ayında katıldığı Tolga Yüce’nin doğum günü partisinde işletmeci Mustafa Can’ı Orhan Gencebay hakkındaki yorumları nedeniyle darp ettiği ileri sürülmüştü. Olayla ilgili 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Cengiz Kurtoğlu’nun ilk duruşmasında tanıklar dinlendi.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan  iddianamede 22 Kasım 2021’de doğum günü partisinde Cengiz Kurtoğlu ve Mustafa Can aynı masada oturduğu ve orada tanıştığı yer aldı. Aralarında Mustafa Can’ın Orhan Gencebay hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle gerginlik yaşandığı belirtildi ve Cengiz Kurtoğlu’nun Can’a yönelik sinkaflı küfür ve hakarette bulunduğu, yüzüne yumruk attığı öne sürüldü.

İddianamede, müştekinin beyanında sanığın elindeki bıçak ile saldırdığı yönünde şikayet etmiş olsa da olay yerindeki kameralardan iddianın asılsız olduğu tespit edildiği anlatıldı. Cengiz Kurtoğlu‘nun ifadesinin yer verildiği iddianamede, Mustafa Can‘ı uygun bir dilde uyardığını fakat hakaretlere devam etmesi üzerine eliyle ağzını kapattığını bu esnada tırnağının çizmiş olabileceğini ileri sürdü. Cengiz Kurtoğlu’nun ”Basit yaralama” ve ”Hakaret” suçundan 7 aydan 3 yıla kadar cezalandırılması talep edildi.

 

Tanıklar Dinlendi

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayan yargılamaya taraf avukatları katıldı. Mustafa Can avukatı, müvekkilinin yüzünün nasıl yaralandığına ilişkin raporu sundu. Dosya kapsamında tanıklar dinlendi. Tanık Hüseyin Yağız Kaya, arkadaşları Tolga Yüce’nin doğum günü sebebiyle olay yerinde olduklarını belirterek ”Hepimiz aynı masadaydık müşteki sanatçılarla ilgili tahrik edici konuşmalar yapmaya başladı. Orhan Gencebay hakkında kökeniyle ilgili aşağılayıcı ifadeler kullandı. Cengiz Bey ”Böyle konuşamazsınız” dedi. Bildiğim kadarıyla Cengiz Bey alkollü değildi. Müşteki sanatçılarla ilgili tahrik edici konuşmaya başlayınca rahatsız olduk. Mustafa Can masadan kalkıp gitti. Kesinlikle bıçak yok” şeklinde ifadesini verdi.

Hakim dosyadaki görüntülerinde Cengiz Kurtoğlu‘nun elinde bulunan cismi tanığa sordu. Tanık, cismin cep telefonu olabileceğini, zaten küfürleşme ve olay olmadığını herkesin evlerine gittiğini söyledi. Mustafa Can avukatı, ”Sanığın elinde parlayan bir şey var, salonda itiş kakış olduktan sonra sanık dışarıda vuruyor” dedi. Tanık buna ilişkin ”Kesinlikle sanık vurmadı, göğse doğru eliyle itti” dedi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.