Müzikonair İsrail Eurovision’dan Men Edilsin Çağrısı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

İsrail Eurovision’dan Men Edilsin Çağrısı

Finlandiyalı müzik sektörü çalışanları ve sanatçılar Rusya örneğini hatırlatarak, Gazze savaşı nedeniyle İsrail'in Eurovision şarkı yarışmasından men edilmesini istedi.

Finlandiyalı müzik sektörü çalışanları ve sanatçılar Rusya örneğini hatırlatarak, Gazze savaşı nedeniyle İsrail’in Eurovision şarkı yarışmasından men edilmesini istedi.

1400’den fazla Finlandiyalı müzisyen ve sektör çalışanı, İsrail’in bu yılki Eurovision’dan Gazze’de işlediği savaş suçları nedeniyle yarışma dışı bırakılmasını istedi. İmzacılar arasında Finlandiya’yı geçmişte Eurovision’da temsil edenler de var. Benzer bir talep, bir süre önce İzlanda’dan da gelmişti.

Finlandıyalı imzacılar, “2022 yılında Finlandiya ulusal televizyonu, Rusya’nın Ukrayna işgali nedeniyle yarışmaya katılımının yasaklanmasını istemişti. Şimdi İsrail için bunu istememek ikiyüzlülük olur. Eğer İsrail’in katılımı engellenemezse Finlandiya yarışmadan çekilmeli” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)