Müzikonair İSTANBUL KENT FM HİÇ DENENMEMİŞ BİR FORMATLA YAYINLARINA DEVAM EDİYOR | Müzikonair
RadyoYerel

İSTANBUL KENT FM HİÇ DENENMEMİŞ BİR FORMATLA YAYINLARINA DEVAM EDİYOR

İstanbul Kent FM Konuşulmaya Devam Ediyor!

İstanbul Kent FM yayına başlayalı henüz 5 ay olmasına rağmen farklı konseptiyle ilgi çekmeye devam ediyor. “Eskimeyen Eskiler” sloganıyla kısa zamanda önemli bir kitleye sahip olan İstanbul Kent FM Nielsen Ekim, Kasım araştırmalarında benim diyen radyoların bile üstünde bir sıralamada çıkarak sektörde parmak ısırtır bir hale geldi.

Biz de Her Şey Farklı!

Her ne kadar eski şarkıları sahiplenen bir yayın formatı söz konusu olsa da İstanbul Kent FM en yeni teknolojiyi kullanıyor, dinleyicileriyle sadece Twitter üzerinden iletişim kuran İstanbul Kent FM’in takipçi sayısı şu kısa zamanda on binleri çokça aşmış durumda. Aynı zamanda instagram hesabıyla da dinleyicilerden büyük ilgi görüyor. En yeni teknoloji kullanılan stüdyolarında tüm ekipmanlar dijital. Hemen her radyonun yaptığı sms mesaj hattı kullanımını (paralı sms) İstanbul Kent FM’de göremiyoruz.

Az Yayıncı Çok Müzik!

Sadece 3 program bulunan İstanbul Kent Fm’de yöneticiler “dinleyiciler bu kadar eskilere susamışken yayıncılarla bu keyfi kıramazdık.” diyorlar.

Sabahları Ali’yle Kentsel Dönüşüm programında dinleyicilerin trafik halleri resim ve videolarla taçlanıyor, eski tozlu raflardan eski şarkılar bir bir çıkartılıp dinleyicilere servis ediliyor.

Akşam eve dönüş yolunda eğlenceli formatlarıyla Yıkanmak İstemeyen Çocuklar Cüneyt ve Yiğit ise dinleyicileri boğmadan yormadan eski şarkılara doyurarak keyifli ve etkileşimli bir yayın sunuyorlar.

Geceleri ise Ayşe Matay’la “Kent Işıkları” kentin yakışıklılarına ve güzellerine hitap ediyor ve dinleyicileri geçmiş yolculuklarına ve hatıralarına götürüyor.

Hiç Denenmemiş Bir Format

Birçok radyoda eski şarkıların sunulduğu programlara rastlayabiliyorduk ama sadece eskilerin çalındığı karasal bir İstanbul radyosu bugüne kadar yoktu. Bu boşluğu en iyi şekilde dolduran İstanbul Kent FM önümüzdeki günlerde daha çok konuşulacağa benziyor.

İstanbul Kent FM’e (İstanbul 98.0) ulaşabileceğiniz adresler:

Twitter: @istanbulkentfm
Instagram: ISTANBULKENTFM

istanbul-kent-fm-konsept-1-muzikonair istanbul-kent-fm-konsept-2-muzikonair

author avatar
MüzikOnair
Müzik Onair Genel Editörü // e-mail : info@muzikonair.com onair352013
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)