Korku Filmi İzlemek Kilo Verdiriyor -
GündemSosyalVitrin

Korku Filmi İzlemek Kilo Verdiriyor

Bilim insanlarının araştırmalarına göre, korku filmleri izlemek, efor sarf etmeden kilo vermenin etkili bir yolunu sunabilir.

Bilim insanlarının araştırmalarına göre, korku filmleri izlemek, efor sarf etmeden kilo vermenin etkili bir yolunu sunabilir. Yapılan çalışmalar, düzenli olarak korku unsurları içeren filmlerin kalp atış hızını önemli ölçüde arttırarak kalori yakımını hızlandırabileceğini gösteriyor.

Film kiralama şirketi ‘Lovefilm’ tarafından desteklenen bir araştırmada, bilim insanları katılımcıların kalp atış hızını, oksijen alımını ve karbondioksit çıkışını ölçtü. Bu gözlemler sırasında, korku unsurları barındıran filmlerin izlenmesinin ortalama olarak kişilerin kalori yakımını üçte bir oranında arttırdığı belirlendi.

Fizyoloji uzmanı Dr. Richard Mackenzie, yapılan testlerde kullanılan 10 farklı filmde her birinin izleyicilerin nabzını hızlandırarak kalp atış hızında artışa neden olduğunu açıkladı. Dr. Mackenzie, korku filmlerinin kalori yakma sürecini şu şekilde açıkladı: “Kalp atış hızının artmasıyla birlikte kan daha hızlı pompalanır ve vücut, adrenalin seviyelerinde ani yükselmelere maruz kalır. Bu kısa süreli yoğun stres anlarında, özellikle korkuyla tetiklenen adrenalin salınımı, iştahı azaltabilir, bazal metabolizma hızını artırabilir ve sonuç olarak daha fazla kalori yakılmasına neden olabilir.”

Sonuç olarak, korku filmleri izlemek vücudun adrenalin üretimini artırarak kalp atış hızını yükseltebilir ve bu da kısa süreliğine daha yüksek kalori yakımına neden olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)