Müzikonair Maddi Zorluklar Yaşadığını Söyleyen Yapımcı Mustafa Uslu’dan Radikal Karar! | Müzikonair
GündemSosyal

Maddi Zorluklar Yaşadığını Söyleyen Yapımcı Mustafa Uslu’dan Radikal Karar!

'Müslüm' ve 'Ayla' gibi filmlerin yapımcısı Mustafa Uslu, yurt dışına yerleşeceğini açıkladı. Maddi zorluklar yaşadığını söyleyen ünlü yapımcı ailesiyle birlikte yurdu terk edeceğini söyledi.

‘Müslüm’ ve ‘Ayla’ gibi filmlerin yapımcısı, yurt dışına yerleşeceğini açıkladı. Sanat Güneş’i Zeki Müren’in hayatını film yapacağını duyuran Mustafa Uslu’ya sanatçının tüm mirasını bağışladığı TEV ve Mehmetçik Vakfı ‘Yasal mirasçıları biziz, izin almadan film çekemezsiniz’ diyerek dava açtı. Maddi zorluklar yaşadığını söyleyen ünlü yapımcı yurdu terk edeceğini açıkladı.

Mustafa Uslu, 2. Sayfa’ya açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’de film çekmek gerçekten çok zor bir iş. Neşet Ertaş filmine 4.5 milyon dolar harcadık. Ancak maalesef, rahmetli Neşet Ertaş’ın mirasçıları, kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle dava açtı. Davanın görüldüğü mahkeme filmimizi izlemeden, bilirkişi raporu dahi almadan vizyona girmesini engelledi. Bu yüzden film için çektiğimiz kredi borçlarını ödeyemedim ve icralık oldum. Banka, Serdar Ortaç’ın kumar borcunu 7 kez yapılandırmış olmasına rağmen, benim talebimi kabul etmedi. Çocuklarımın okul taksitlerini ödemekte bile zorlanıyorum ve artık kiralık bir araba kullanıyorum. Ülkemi ve ailemi çok seviyorum ancak bu koşullarda terk etmek zorunda kaldık. Almanya’ya yerleşeceğiz. Orada yeni hayallerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Hoşça kalın.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu