ÖzelRadyoUlusal

Mağdur Radyocuların Sesi Olmaya Devam Edeceğiz!..

muzikonair-ozel-haber-banner

MüzikOnair’da 25 Kasım 2016 günü, Radyo Seymen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ödübek’in eski çalışanlarıyla mahkemelik olduğu yönünde haber yayınlanmış, haberin hemen ardından Mustafa Ödübek tarafından MüzikOnair’a tekzip metni gönderilerek, MüzikOnair ve haberi hazırlayan MüzikOnair görevlisi hakkında hukuki süreç başlatılacağı belirtilmişti. İlgili haberimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!..

Radyo Seymen’den ayrılan Kara Oğlan programını yapan Yüksel Esin, söz konusu haberin ardından MüzikOnair’a ulaşarak şu açıklamayı yaptı :

“Benim de Radyo Seymen’de çalıştığım dönemden kalan bir kısım alacaklarım vardır. Benim gibi işten ayrılan bazı personelin de alacaklarının olduğunu biliyorum. Haber doğrudur.” diyerek MüzikOnair’ın haberini doğruladı.

MüzikOnair editörü Özcan Beylan ise Yüksel Esin’in açıklamasının ardından yaptığı açıklamada;

“MüzikOnair olarak mağdur radyocuların her zaman arkasındayız. Bugüne kadar radyocular için kurulan meslek birlikleri ve dernekler, radyocuların hiçbir sorununa el atmadığı gibi radyo sektörüne de somut katkı sağlamadıkları aşikardır.

Emeklerinin karşılığını alamayan bir grup radyocunun Mahkemeye başvuracağını haber yapmış olmamıza rağmen, radyoculuğa gönül vermiş bir radyo yöneticisinin hakkımızda suç duyurusunda bulunma girişimi bir emekçi olarak bizleri şaşırtmıştır. 

Yaptığımız hiçbir haberde, kimsenin ve hiçbir kurumun kişilik haklarına, marka değerlerine saldırganlığımız söz konusu değildir. Söz konusu haberde de kişi ve kurumları suçlar nitelikte, marka değerlerine zarar verecek ölçüde bir girişimde bulunmadık, geçmiş haberlerimizde de Radyo Seymen’i iyi işler yaptıklarında, başarısını tebrik ettiğimiz haberlerimiz de ortadadır.

Radyo dünyasının sesi olmaya, mağdur radyocuların nefesi olmaya, hakkaniyetli ve dik duruşlu tavrımızı sergilemeye devam edeceğiz. Bize gelen tüm ihbarları titizlikle inceliyor, süzgecimizden geçiriyoruz. Radyo emekçilerinin bu anlamda sorunlarını bizlerle paylaşmalarından çekinmemelerini rica eder, kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerine yer verdi.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu