Müzikonair maNga Washington DC’de Konser Verdi: Her Şey Çocuklarımız İçin | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

maNga Washington DC’de Konser Verdi: Her Şey Çocuklarımız İçin

Washington’da depremzede çocuklar yararına sahneye çıkan maNga, Capitol One Hall’deki konserde seyirciyi kendisine hayran bıraktı…

Türkiye’de alternatif müziğin öncü gruplarından olan maNga geçtiğimiz hafta ABD’deydi. Washington’da depremzede çocuklar yararına sahneye çıkan maNga, Capitol One Hall’deki konserde seyirciyi kendisine hayran bıraktı…

Türk alternatif rock müziğinin MTV ödüllü, Eurovision ikincisi grubu maNga 20 yılı aşkın bir süredir bu tarzın öncülüğünü yapmaya devam ediyor. Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar ve Özgür Can Öney’den oluşan grup geçen hafta Amerika’daydı. Geçtiğimiz hafta ABD’nin başkenti Washington DC’de konser veren maNga Türk Amerikan Derneği ATA-DC’nin depremzede çocuklar yararına Capitol One Hall’de düzenlediği organizasyonda sahneye çıktı.

Capital One Hall yetkilileri ünü sınırlarımızı aşan maNga’yı duyunca ve konser gelirinin depremzede çocuklara gideceğini öğrenince “Çocuklar söz konusu olunca akan sular durur” diyerek salonu ücretsiz tashih etti. Elde edilen miktar 6 Şubat depremi nedeniyle destek bekleyen ampute çocuklara protez sağlamak üzere bağışlanacak.

Binlerce rock müzik tutkununa müzik ziyafeti yaşatan maNga, ilk dakikalarda sahneyi ayağa kaldırarak müthiş bir performans sergiledi. Grubun solisti Ferman Akgül konser sırasında söylediği “Her şey çocuklarımız için” sözleriyle dakikalarca alkış aldı.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)