Müzikonair MEDYA FM’DEN RADYO REYTİNG AÇIKLAMASI!.. | Müzikonair
RadyoYerel

MEDYA FM’DEN RADYO REYTİNG AÇIKLAMASI!..

Medya FM Yönetimi, son yapılan URYAD-Nielsen araştırması için MüzikOnair’a açıklama yaptı!..

İŞTE O AÇIKLAMA : 

“Uryad – Nielsen ortak Radyo dinleme raporlamalarının 2.’ncisinin açıklanmasıyla ,ilk 15 içinde yer alan Ulusal radyoların çekişmeleri, bazı radyoların araştırmadan çıkmaları bazılarının girmemeleri gibi kargaşalar yaşanıyor. Reklam verenin ve ajansların bu karmaşaların içerisinde Planlamalarındaki karmaşıklıkları derken, bir furyadır almış başını gitmekte..

Raporun üst sıralarında Geneli Holding veya Büyük yayın gruplarının radyoları reklam pastasındaki büyük payı kapmanın derdindeyken, İlk 20 den sonra olan , farklı hedef kitlelere sahip radyolar dikkatlerden kaçıyor. Reklam veren markalar hep ilk 15’e göre planlamalarını yaparlarken, alttan ilk 25 ‘de raporlamaya başlayan, ikinci raporda 22 ‘nci sıraya yükselen ve yükselişini sürdürmeye kararlı olan Medya Fm dikkatlerden kaçıyor gibi ..

Reklam verenler ve bu firmaların ajanslarının planlama şekilleri hep merak konusudur. Banka, İnşaat, Gıda,İletişim, Tekstil,Mobilya ve daha birçok sektörün hedef kitlesinde Türk Halk Müziği dinleyen kitle yok mudur..? Türk Halk müziği dinleyen kitle, Bu sektörlerden alışveriş yapmıyorlar mı ? O bankaların kredi ve kredi kartlarını kullanmıyorlar mı? O inşaat firmalarının projelerinden almıyorlar mı… ? Tabiî ki Bu sektörlerin hedef kitlelerinde Türk Halk müziği dinleyen bir kitle de var. Ve bu bu kitle Araştırma raporlamalarındaki tek Türk Halk Müziği Radyosu Medya Fm’de..

Şu an Medya Fm, Bu sırada Olabilir. Ama Yükselişine devam edecektir. İlk 15’in içerisine girdiğinde mi Reklamveren Markalar ve Ajanslar değerlendirmeye alacaklar bu da ayrı bir merak konusudur…Ki Bir sonraki araştırma raporlamalarında Medya Fm’in ilk 15 içinde yer alacağı görülecektir… Reklamveren ve Ajansların ,bu yazımızdan sonraki Medya Fm’e bakış açısını göreceğiz ve bunu siz değerli takipçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz….”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu