Mert Demir Hakkında Yine İntihal İddiası: Bir Şarkı Bir Şarkıya Bu Kadar Benzemez! -
MüzikMüzik Haber

Mert Demir Hakkında Yine İntihal İddiası: Bir Şarkı Bir Şarkıya Bu Kadar Benzemez!

Müzisyen ve ses analizcisi Emre Yücelen, Mert Demir'in son şarkısı Ateşe Düştüm'ü Tan'ın şarkısına benzetti. Yücelen, ''Bir şarkı bir şarkıya bu kadar benzemez'' dedi.

Mert Demir’in haftalardır listelerden düşmeyen son teklisi Ateşe Düştüm ile ilgili şoke eden bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medyada pek çok kişi şarkının Tan Taşçı’nın Bilir Mi şarkısına benzediğini öne sürdü. Müzisyen  Emre Yücelen ise YouTube kanalında Mert Demir’in ses analizini yaparken, bu iddiaya destek verdi.

Emre Yücelen, ”Ben mi yanılıyorum? Bu Tan’ın şarkısı. Bir gariplik yok mu? Tan’ın şarkısının nakaratı ile yeni şarkı yapılmış gibi. Bu şarkıyı dinleyenler bence ruhen Tan Taşçı’nın Bilir Mi? şarkısını dinliyor. Bir şarkı bir diğer şarkıya benzer ama bu kadar da benzemez. Neredeyse bütün akor sistemi aynı yani…”

İlgili Haber: Melike Şahin ve Mert Demir’in Pusulam Rüzgar Şarkısı Çalıntı Mı?

Mert Demir daha önce de pek çok intihal iddiasıyla gündeme gelmişti. Melike Şahin ve Mert Demir’in 2021 yılında çıkan ‘Pusulam Rüzgar’ isimli şarkısının aynı yıl çıkan Puma Blue’nun Already Falling isimli şarkısıyla benzerliği çok konuşulmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)