Müzikonair MESAM Başkanı 125 Milyon Lira’nın Kayıp Olduğunu Açıkladı! | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

MESAM Başkanı 125 Milyon Lira’nın Kayıp Olduğunu Açıkladı!

MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül, YouTube hesabından yaptığı video paylaşımında MESAM'da 125 milyon lira kayıp olduğunu duyurdu. 

MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül, YouTube hesabından yaptığı video paylaşımında MESAM’da 125 milyon lira kayıp olduğunu duyurdu.

Kötü Niyetli Eski Çalışanlar Bizi Küçük Düşürmeye Çalıştı 

MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül, yaptığı açıklamada iyi niyetlerinin suistimal edildiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi: “Şeffaflığı birinci ilke olarak benimsemiştik. Yönetim kurulu toplantılarını da online olarak paylaşıyorduk. Daha sonra gördük ki bazı kötü niyetli eskiden burada görev yapmış arkadaşlar sırf genel kurulda seçilemedikleri için bizi küçük duruma düşürmeye çalıştılar. Online toplantılarımızı kaydedip 3. şahıslarla paylaşmışlar. Şimdi bunun için bir önlem almak zorunda kaldık.”

MESAM Kurucu Felsefesinden Uzaklaştı 

Kurumun yaşadığı kaybı ve sebeplerine yer veren Recep Ergül, “125 milyon lirası kayıp. Maksadımız kimseyi suçlamak değil. Her şeyi belgeyle sunacağım. Anlatacağım tablo çok vahim. Bir meslek birliğinin görevi lisans yapmak, tahsil ettiği parayı adil bir şekilde üyelerine dağıtmaktır. Ama son yıllarda MESAM fabrika ayarlarından, kurucu felsefesinden hızlıca uzaklaştı. Siyaset, inanç, hatalar konuşuldu. Olan üyeye oldu. Telif hakkı az olan üyeler çok büyük mağduriyet yaşadı. Umumi yerlerde lisans çalışmaları yapılıyor. Bir mekan ile sözleşme yapılıyor. Sözleşme geldikten sonra onaylanınca faturası kesilir ve tahsilatı yapılır. Ancak bunu kurumumuz yapmış.” dedi.

Çoğu Tahsilat Yapılmamış

“2014 öncesi zaman aşımına uğradığından konuşamıyorum” diyen Ergül, geçmişten beri bu sıkıntının aslında var olduğunun altını çizerek, “2014 ve 2020 yılları arasında 5.561 firma ile sözleşmesi var. Fakat 2014’ten beri bunların çoğu tahsil edilmemiş. Kurumun kasasından KDV ödenmiş. Ama kurum parasını alamamış. Muhasebe bilgilerini istedim. Geçmişten gelen borçların hesaplanması için belge istediğimde bu sonuçları gördüm.” cümlelerini kurdu. Bu sorunun üstesinden ancak ekip çalışmasıyla çözülebileceğini söyleyen MESAM Başkanı, yıl sonuna kadar bir tüzük kurultayının toplanması gerektiğini de belirtti.

 

 

 

author avatar
Yasemin Altun
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)