MESAM Depremzede Üyeleri İçin Bağış Kampanyası Başlatacak -
MüzikMüzik HaberVitrin

MESAM Depremzede Üyeleri İçin Bağış Kampanyası Başlatacak

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Kahramanmaraş merkezli yaşanan yıkıcı depremlerin ardından bölgede yer alan depremzede üyelerinin yaralarını sarmak adına bağış kampanyası başlattı.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Kahramanmaraş merkezli yaşanan yıkıcı depremlerin ardından bölgede yer alan depremzede üyelerinin yaralarını sarmak adına bağış kampanyası başlattı. Recep Ergül başkanlığında toplanan MESAM Yönetim Kurulu, toplantı sonrası kameralar karşısına geçerek açıklamada bulundu. MESAM Başkanı Recep Ergül, depremzede MESAM üyelerine yönelik toplanacak bağış için üyelere çağrıda bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

MESAM en fazla etkilenen müzik-meslek birliği oldu. Bölgede 685 üyemiz var. bunlardan 5ini de kaybettik. Bölgede lisans ve tahsilat faaliyetlerimizi 6 ay süreyle durdurma kararı aldık. Bu süreçte müzik dostu, müzik tüketicisi mekanlarla radyo ve televizyonlar dayanışma halinde olacağız. Yaraları hep birlikte saracağız. Onların sorunların çözümüne her türlü yardımcı olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

Öte yandan MESAM’ın bağış hesabına şu an itibariyle 130 bin lira gibi bir para geldi. MESAM tüzüğü ve mevzuatı gereği bağış toplayabilmekte. bu depremden bağımsızdır. Fakat şu dönemde kurumumuza gelecek her kuruş bağış, noter onayıyla depremde büyük zarar görmüş, evleri yıkılmış olan MESAM üyeleri ve diğer müzisyen arkadaşlara gönderilecek. Bununla ilgili MESAM bir komisyon kurmuştur.

Başta Altan Çetin dostumuz olmak üzere, Selami Şahin, Ahmet Selçuk İlkan ve yüzlerce MESAM üyesi Mart ayında yapılacak olan dağıtımdan yüzde 11 payın kesilerek MESAM bağış hesabına koşulsuz aktarımı, bunun da depremden zarar görmüş Mesam üyelerine dayanışma maksadıyla gönderilmesini talep ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bağışta bulunan bütün üyelerimizin isimlerini, isimlerinin geçmesini arzu etmeyenler hariç önümüzdeki günlerde oluşturacağımız MESAM Vizyon dergisi deprem özel sayısında belirteceğiz. Şükranlarımızı sunacağız. Yaraların sarılması konusunda bir destekte bulunuyor, MESAM güvenilir bir kurum olarak öne çıkıyor, bundan da büyük mutluluk duyuyoruz.

Arkadaşlarımız birkaç gün içinde sizlere bir form gönderecek. Formlar mail adreslerine ya da cep telefonlarına gönderilecek. Formda okudum, onaylıyorum dedikten sonra onayınızı almış olacağız. Bağışlamak istediğiniz miktarı ister oransal olarak yüzdelik olarak ister miktar olarak kendiniz de yazabilirsiniz. Sizin adınıza MESAM bağış hesabına buradan da MESAM’ın depremzede üyelerine noter huzurunda açıklayacağı şekilde gönderebiliriz. Bu formu doldurmazsanız, bana gelen mesaja göre iş yapma şansımız yok. Mutlaka formu doldurup bize göndermeniz gerekiyor. Biz bütün enerjimizle, bütün gücümüzle önümüzdeki aylarda ve yıllarda bu büyük felaketin yol açacağı maddi manevi olarak yanlarında yer almaya çalışıyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)