MüzikMüzik Haber

MSG’den Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları İle İlgili Açıklama

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Cumhuriyet'in 100.yılının kutlanacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleriyle ilgili açıklama yaptı.

İsrail’in Gazze’de sivil halkın bulunduğu hastaneye yaptığı saldırı sonrası Türkiye’de 3 günlük milli yas ilan edilmiş ve pek çok kültür – sanat etkinliği ertelenmişti. Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Cumhuriyet’in 100.yılının kutlanacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleriyle ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medyada pek çok kişi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenecek konserlerin iptal edilip, edilmeyeceğini merak ediyordu. Açıklama MSG cephesinden geldi. Müzik meslek birliği MSG’nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan açıklamada müziğin sadece bir eğlence aracı olmadığı, milli ve kültürel mirasın yapı taşı olduğunu pek çok sanatçının ise geçim kaynağı olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada,” MSG Yönetim Kurulu olarak dünyada yaşanan gelişmeler karşısında büyük bir üzüntü yaşıyor ve endişe duyuyoruz. Cumhuriyetimizin bağımsızlık savaşı veren tüm toplumlar için bir umut ışığı olduğuna inanıyor, herkesi Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını coşkuyla kutlamaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İşte o açıklama;

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu