MüzikMüzik HaberVitrin

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin: Turistler Müzik Yasağı Yüzünden Yunanistan’a Gidiyor

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, müzik yasağının turizmcilere olan etkisinin hala devam ettiğini belirterek, bu yüzden Yunanistan'ı tercih ettiklerini söyledi.

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, müzik yasağının turizmcilere olan etkisinin hala devam ettiğini belirterek, bu yüzden Yunanistan’ı tercih ettiklerini söyledi. Girgin, konu hakkında şu ifadeleri kullandı: “Gece saat 01.00’den sonra müzik yasağının devam etmesi sebebiyle başta Alman turistler Yunanistan’ı tercih etmektedir, bu sebeple müzik kısıtlamasının kaldırılması çok önemlidir. Bu konuda adım atılacak mı?”

Sektör için yasaların artık çıkması gerektiğini belirten Muğla Milletvekili, sözlerinde şu cümlelere yer verdi: “Sayın Bakan, 8 Kasım’da bir TV’de, sektöre sadece 100 yerli acentenin ve yabancı acentenin getirdiğini söylediniz. Bu acentelerin sahiplerinin de arkadaşınız olduğunu, Whatsapp’tan yazıştığınızı söylediniz ancak Sayın Bakan, Türkiye’ye gelen 50 milyon turistin 40 milyonu seyahat acentesiyle geliyor. Sonuç itibarıyla bu işi 100 acentenin yapmadığını geriye kalan 10.900 acente biliyor; siz de biliyorsunuz. Herkesin çorbada bir tuzu var, kiminin daha fazla kiminin daha az ama seyahat acentelerini küçümseyen tavrı sektör temsilcileri kınadı; biz de kınıyoruz. Acenteleri küçümsemek yerine, sizi, sektöre dair çıkarılacak yasayı hızlandırmanız konusunda adım atmaya davet ediyoru”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.