Ana Sayfa » Müzik » Müjdeyi Semercioğlu Verdi!

Müjdeyi Semercioğlu Verdi!

oduller-reklam-banner

Ebru Yaşar sonbahar aylarında çıkaracağı albümü için çalışmalarını sürdürüyor. Albümde yer alacak şarkılar ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu şarkılardan birinin müjdesini ise Hürriyet gazetesinin önemli yazarlarından olan ve magazin gazetecilerinin başında gelen Cengiz Semercioğlu verdi. Tecrübeli gazeteci son köşe yazısında Feridun Düzağaç’ın seslendirdiği “Alev Alev” şarkısını Ebru Yaşar’a vermesini kaleme aldı.  Başarılı  sanatçı 2000’li yıllarda Feridun Düzağaç’la bütünleşen “Alev Alev” şarkısını bunca yıl sonra ilk kez bir sanatçını yorumlaması için izin verdiğini yorumladı.

‘Alev Alev’ sahibini buldu

Pop müzikte “2000’li yılların en güzel 10 aşk şarkısı” listesi yapılsa Feridun Düzağaç’ın “Alev Alev”i benim için ilk 3’te yer alır.

Feridun’un 2003 tarihli “Orjinal-Alt Yazılı” albümünde yer alır bu unutulmaz şarkı.

Ve Allah’ı var hem sözü yazan, hem müziği yapan Feridun sesiyle, gitarıyla da bu şarkıya öyle bir ruh üflemiştir ki, yıllar geçse de şarkı aynı etkiyi yaratır.

Elbette Feridun, sadece bu şarkıya indirgenecek bir müzisyen değil, daha bunun gibi nice şarkısı var ama “Alev Alev”in bizdeki yeri başkadır.

Feridun da bunu bildiği için yıllardır bu şarkısını kimseye vermez.

Kimler kimler istemedi ki okumak için…

Hatta geçmişte reklamda kullanmak için önüne tonlarca para yığdılar da, “Biz bu şarkıyla ilk aşk acımızı yaşadık” diyen genç dinleyicilerine ihanet etmemek için şarkısını vermedi Feridun.

16 yıl boyunca da bu şarkıyı Feridun Düzağaç’tan başkası okumadı.

Bir tek nisan ayında “Erkenci Kuş” dizisinde kullanılmasına izin verdi.

Bunca yıl sonra “Alev Alev”i bir başkasının yorumlaması için ikna oldu Feridun Düzağaç.

Ve şarkıyı Ebru Yaşar’a verdi…

Ebru Yaşar’dan “Alev Alev”i ilk dinleyenlerden biri oldum.

Ebru Yaşar’ın yorumuyla ilgili ‘spoiler’ vermeyeceğim ama şu kadarını şimdiden söyleyebilirim;

Sonbahar Alev Alev yanacak… Çünkü şarkı eylül ayında çıkacak…

Başarılı köşe yazarlarının verdiği bu müjde hem Ebru Yaşar hayranlarında hem de tüm müzikseverlerde büyük heyecan yarattı.

Kaynak: Hürriyet

oduller-reklam-banner
● İbrahim Aydemir

İlginizi Çekebilir