Mustafa Keser: Kafasına Patates Atılması Gerekenlere Sanatçı Deniliyor -
MüzikMüzik Haber

Mustafa Keser: Kafasına Patates Atılması Gerekenlere Sanatçı Deniliyor

Ünlü sanatçı Mustafa Keser, Ekotürk TV’de yayınlanan Pembe Masa programına konuk oldu. Müzik camiasını yaptığı eleştirilerle adeta topa tuttu.

Ünlü sanatçı Mustafa Keser, Ekotürk TV’de yayınlanan Pembe Masa programına konuk oldu. Müzik camiasını yaptığı eleştirilerle adeta topa tuttu. Psikolog Özlem Esra Adakul, Ekotürk TV’de seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Adakul’un bu haftaki konuğu sanatçı Mustafa Keser oldu. Keser müzik camiasına sert eleştiriler yöneltti, yeni dönem müziğine verdi veriştirdi.

Programda iddialı açıklamalar yapan Keser, “Sanatçı dendiği için kendilerini sanatçı zanneden bir sürü güruh var” dedi. Yaptığı açıklama doğrultusunda kendisine sanatçı denilmesinden duyduğu rahatsızlığı; “Hatta bana sanatçı denmesi pek hoşuma gitmez. Neden? Bana müzisyen-şarkıcı derseniz daha memnun olurum. Çünkü kafasına patates, domates atılması gereken adamlara bu ülkede sanatçı deniyor. Onların yanında ben sanatçı olarak anılmaktan hicap ederim, utanırım. Yani ben hakaret telakki ederim. Şimdi o sanatçıysa ben ne oluyorum? Onun için bana müzisyen-şarkıcı derseniz cuk oturur.” diye dile getirdi.

Türkiye’de assolist kavramının yok olduğunu sözlerine ekleyen Mustafa Keser; “Assolistler eskide kaldı. Assolistlik Muazzez Abacı, Emel Sayın gibi isimlerle bitti. O gazinolarda assolistlik meseleleri bitti artık. Son 30 senedir o racon yok. O zamanlar tabi assolistlerin daha bir ağırlığı vardı. Kapris falan diz boyu” dedi.

Bir dönem beraber program yapığı Diva Bülent Ersoy hakkında çarpıcı açıklamalarda ve itiraflarda bulundu. Basının uzun süre konuştuğu Ersoy’La yaşadıkları polemikle ilgili; “Programı kabul ettiğim için kendime kızıyorum diye konuştu; “Benim 30 senedir kimseyle bir problemim yok. Hiçbir assolist ile çalışmadım zaten. Bülent Ersoy ile bir program yapmıştık. O benim için kaza kurşunu gibi bir şey olmuştu. O da olmadı zaten, baştan belliydi. Benim kimseye ihtiyacım yok zaten. Ben hatta pek istememiştim pozisyon itibarıyla bu şekilde olmasını. Polat Yağcı’nın ısrarıyla iyi hadi olsun falan dedim. Yoksa benim gönülden tasvip ettiğim bir durum değildi. Nitekim de gönlümüze göre oldu ve bitti. Ben bu programı neden kabul ettim diye kendime kızıyorum.” dedi.

Pop müziğin var olmadığını söyleyen Mustafa Keser; “Pop sanatçısı tabirine de kızıyorum, pop müzik diye bir şey yok. Türk pop müziği diye bir müzik yok. Halk müziği var, klasik müzik var. Türk pop müziği diye bir müzik yok. Arkadaşların seslerinin kötü olduğu ya da kötü okudukları manasında söylemiyorum bunu. Batılı enstrümanların da devreye girmesiyle çocukların kulakları bozuldu. Batılı enstrümanlarla batı tarzında Türkçe söylüyorlar. Amerikan kaşığıyla Türk yemeği yenmez.” İfadelerini kullandı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)