Müzikonair Müzik Play’de Nasıl Şarkı Yayınlatırım? | Müzikonair
Genel Bilgiler

Müzik Play’de Nasıl Şarkı Yayınlatırım?

Avrupa Müzik'in dijital müzik dağıtım ve yayın platformu olan Müzik Play YouTube kanalında video klipli şarkı yayımlamak için ne yapmak gerekiyor?

Avrupa Müzik’in dijital müzik dağıtım ve yayın platformu olan Müzik Play YouTube kanalında video klipli şarkı yayımlamak için ne yapmak gerekiyor? Öncelikle Türkiye’nin en büyük plak şirketlerinden biri olan Avrupa Müzik’ten bahsetmek bu noktada yerinde olacaktır. Şarkılarını milyonlarca abonesi olan bir YouTube kanalında yayımlamak isteyen müzisyenler ve ses sanatçıları Avrupa Müzik’i ve Müzikplay Youtube kanalın yakından takip etmelidir.

Müzikplay Kanalında Nasıl Şarkı Yayınlatılır?

Yavuz Erdem, Cengiz Erdem, Deniz Erdem ve Umut Erdem’in sahibi olduğu Avrupa Müzik 1998 yılında Cengiz Erdem ve Deniz Erdem tarafından kurulmuş olan bir müzik yapım şirketidir. Avrupa Müzik’te Avrupa Müzik markası ile birlikte Odeon Müzik, Süper Müzik, Bonus Müzik ve Tempa Foneks gibi güçlü label şirketler de bulunmaktadır. Şirket, çatısı altındaki 100’den fazla label müzik şirketi ile birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Bilindiği kadarıyla 100 binden daha fazla şarkıda etiketi bulunan şirket, yüzlerce sanatçı ve video klibe de imza atmıştır. Avrupa Müzik etiketi ile çıkan

Peki Müzik play de şarkı yayınlatmak konusunda sanatçılar için verilmesi gereken yanıt nedir? Sektördeki güçlü konumu ve başarılı yapımcıları ile dikkat çeken Avrupa Müzik ile nasıl iletişime geçilir?

Avrupa Müzik ve Müzikplay İletişim

Avrupa Müzik hem kendi sanatçı kataloglarının hem de Avrupa Müzik’e bağlı faaliyet gösteren label şirketlerinin şarkılarını Müzikplay Youtube kanalında yayımlamaktadır. Avrupa Müzik’e bağlı yüzden fazla label şirketin var olduğu bilinmektedir.

Şirket, Türkiye ve dünyada müzisyenlerin ve ses sanatçılarının eserlerini dijital olarak dağıtmakta ve pazarlamaktadır. Fiziksel olarak da albümleri ve single çalışmaları CD ve plak formatında müzik marketlere ve e-ticaret sitelerine dağıtmaktadır. Müzik play de şarkı yayınlatmak konusunda sorular soran müzisyenlerin öncelikli olarak yayımlanmış bir eserinin olması gerekmektedir.

Avrupa Müzik ile çalışmak ve bu şirket ile iletişime geçmek de sanıldığı kadar kolay değildir. Türkiye’de sesini duyurmak isteyen yüzlerce amatör sanatçı vardır ve bu sanatçıların en büyük hedeflerinden biri de Avrupa Müzik ile çalışmak olabilir. Hal böyle olunca yoğunluk ve rekabetin yaşandığı sektörde şanlı bir markayla çalışmak da epeyce zorlayıcı olabilmektedir.

Şirketin web sayfasında yer alan iletişim bilgileri ile irtibat kurulabilse de bu yöntem bazen süreci oldukça yavaşlatabilmektedir. Çünkü sesini duyurmak ve video klibini Müzikplay’de yayınlatmak isteyen yüzlerce hatta binlerce müzisyen vardır. Haliyle günde binlerce mail olan şirketin herkes için aynı şansı verebilmesi mümkün değildir. Müzikplay YouTube kanalının halihazırda 3 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır. Bu da en az 3 milyon kişiye şarkınızı dinletebileceğiniz anlamına gelir.

Müzikplay İle Nasıl İletişime Geçilir?

Müzikplay de şarkı yayınlatmak sorusunun cevabını merak edilen müzisyenler ve ses sanatçıları için Müzikonair Company de girişimlerde bulunabilmektedir. Avrupa Müzik markası ile çalışan birçok müzisyen ve ses sanatçısı bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Göksel, Teoman, Berkay, Fatma Turgut, Aydilge, Utku Barış Andaç, Kibariye, Tuğba Özerk, Can Bonomo, Gripin ve Nükhet Duru gibi isimlerdir. Günümüz dijitalleşen müzik endüstrisinde şarkınızın dijital ortamlarda sağlıklı bir şekilde dağıtılması ve kitlelere ulaştırılması için güçlü markalarla çalışılması tavsiye edilmektedir.

Bize Ulaşın

Şarkınızı MüzikPlay YouTube kanalında yayınlatmak ve Avrupa Müzik ile çalışmak hakkında detaylı bilgi için Müzik Onair ile iletişime geçmeniz mümkündür.

muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)