MüzikMüzik Haber

Müzik Yasağına İlişkin Yeni Düzenlemeler Getirildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, hazırladığı 'Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği' kapsamında müzik yasağına ilişkin yeni bir düzenleme geldi. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, hazırladığı ‘Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği’ kapsamında müzik yasağına ilişkin yeni bir düzenleme geldi. Bu yeni karara göre; iş yerlerinde açık hava faaliyetleri 10.00 – 01.00 saatleri arasında peş peşe en fazla 5 gün gerçekleşebilecek. Bu süre aşılırsa iş yerleri cezaya tabi tutulacak.

Müzik yayını yapan iş yerleri, müzik yayınları için izin belgesi almak zorunda olacak. Bu ‘Müzik Yayın İzin Belgesi’ için ücretin döner sermaye hesabına yatırılarak İl Müdürlüğü tarafından belgenin verilmesi gerekiyor. İzin belgesinin geçerlilik süresi ise 3 yıl olacak. Sürenin sona ereceği tarihten 6 ay önce yenileme başvurusu yapılması da zorunlu hale getirildi.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.