MüzikMüzik Haber

Nez’den Lüks Tüketime Tepki: Aylardır Aynı Kostümü Giyiyorum…

Son zamanlarda sahnelere geri dönüş yaparak sesini duyuran Nez, tüketim çılgınlığına dikkat çekti.

2000’li yılların başında “Sakın Ha!” ve “Her Şey Boş” gibi hit şarkıları ve eşsiz danslarıyla hatırlanan Nez, uzun bir süredir müzik sahnesinden uzak kalmıştı. Son zamanlarda sahnelere geri dönüş yaparak sesini duyuran Nez, tüketim çılgınlığına dikkat çekti.

Yıllardır İngiltere’de yaşayan Nez, marka takıntısı ve aşırı tüketim kültürüne karşı bir isyanı dile getirdi. “17 yıl boyunca İngiltere’de yaşadım ve böyle bir çılgınlık görmedim. Aylardır aynı sahne kostümünü giyiyorum.” diyen Nez, hayatını minimalist bir şekilde sürdürdüğünü ve gereksiz tüketimin zararlı olduğunu vurguladı. “Sahip olmadığım şeylere para harcamıyorum, gereksinim duymadığım eşyalara yatırım yapmıyorum.” şeklinde konuştu.

Ünlü şarkıcı, insanların aşırı tüketim alışkanlığına dikkat çekerek, “En pahalı telefon markasını alıyoruz, en son model arabalara bakıyoruz. Bu gereksiz lüksler bana göre değil. Benim için önemli olan, sokaktaki 40 kedimle bu parayı paylaşabilmek. Dünya çapında tanınmış isimler bile turneye üç kıyafetle çıkıp işlerini bitiriyorlar. Gerçekten de bir tüketim toplumunda yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu