MüzikMüzik Haber

Niran Ünsal: “Sektörde Tesettürlü Şarkıcı Olmama İzin Vermediler”

Bir dönem tesettüre girip kapanan ve 1 yıl sonra yeniden başını açan şarkıcı Niral Ünsal, neden tekrar açılmak zorunda kaldığını anlattı.

Şarkıcı Niran Ünsal, Armağan Çağlayan’ın sunduğu Zor Ama Zor programına konuk oldu.  Tesettüre girdiği dönemlerde “Kapanmam reklam değil, açılmak şeytana hizmet etmektir, göz zinasına sebep oluyor” ifadeleriyle bir döneme damga vuran Niran Ünsal, neden tekrar açılmak zorunda kaldığını anlattı ve bu konudan büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Sektör şartları yüzünden yeniden açılmak zorunda kaldığını kaydeden Ünsal, “Benim sektörümde hiç kimse beni o şekilde kabul etmedi ve ben 1 yıl mücadele ettim. Keşke öyle devam edebilseydim. En yakın arkadaşlarım bile beni tanımıyordu. Kendi ailemden insanlar bile yüz çevirdi. Çok acı bir durum bu. Ben dünyanın başka bir yerinde yaşıyor olsaydım belki de Sami Yusuf’un arkasında tesettürlü vokali olabilirdim. Dünyada örnekleri de var. Türkiye’de pek çok sektörde kapalı bir kadın çalışabilir ama şarkıcı olamaz, bunu çok acı bir tecrübeyle anladım” dedi.

Bir dönem sahneye peruk takarak çıktığını dile getiren Niran Ünsal, “Başörtüsü ile sahneye çıkamadığım mekanlarda perukla çıkmak zorunda kalıyordum ama içim rahat değildi. Sonuçta örtü gibi değil. İşin içinden çıkamadım. Çok sevdiğim, dini bütün bir yakınımdan tavsiyeler aldım. En sonunda normal halimle sahneye çıkmaya başladım” ifadelerini kullandı.

Alkollü mekanlarda sahne alması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ünsal, “Ben sahne alıyorum, sesimi satıyorum. Oturan adam içiyorsa kendine içiyordur. Ben hiçbir zaman türbanla çıkacağımı söylemedim” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu