MüzikMüzik HaberVitrin

Norm Ender: Rapçi Marş Yapar Mı Dediler? Biz Müzisyen Değil Miyiz?

Cumhuriyet'in 100.yılı dolayısıyla Parla isimli marş hazırlayan Norm Ender, büyük beğeni toplayan marş ile ilgili konuştu.

Cumhuriyet’in 100.yılı dolayısıyla Parla isimli marş hazırlayan Norm Ender, büyük beğeni toplayan marş ile ilgili konuştu.

Seda Öğretir’in moderatörlüğünde Cumhuriyet Sohbetleri programında sporcular, sanatçılar ve bilim insanları bir araya geldi ve Cumhuriyet her yönüyle ele alındı. Rapçi Norm Ender de büyük beğeni kazanan marşı “Parla”yı anlattı.

Ünlü rapçi, ”Rap’çi bir marş yapar mı? Sanki biz müzisyen değilmişiz gibi. Bunu da göstermek istedim, biz ritmik şiir yazıyoruz, marş yazmak bizim işimiz zaten. Bu yapmak, kanıtlamak istedim” dedi.

Norm Ender şu sözleri kullandı;

“Hem İstiklal Marşı’nı hem Onun Yıl Marşı’nın besteci açısından kapsayıcı bir özelliği var, arka arkaya dinlediğinizde aynı stüdyodan çıkmış gibi hissediyorsunuz. Rap’çi bir marş yapar mı? Sanki biz müzisyen değilmişiz gibi. Bunu da göstermek istedim, biz ritmik şiir yazıyoruz, marş yazmak bizim işimiz zaten. Dolayısıyla bunu yapmak istedim. Bunu kanıtlamak istedim.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu