Müzikonair Nuri Bilge Ceylan: Belki Artık Hiç Film Çekmem | Müzikonair
GündemSosyal

Nuri Bilge Ceylan: Belki Artık Hiç Film Çekmem

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan kariyerine dair gelecek planlarına ilişkin yaptığı açıklamada artık film çekmeyi düşünmediğini belirtti.

Türk sinemasının önde gelen isimlerinden Nuri Bilge Ceylan, “Kuru Otlar Üstüne” filmiyle 76. Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar’a öncülük eden yönetmen olarak adını bir kez daha duyurdu. Nuri Bilge Ceylan kariyerine dair gelecek planlarına ilişkin yaptığı açıklamada artık film çekmeyi düşünmediğini belirtti.

Bir programda gençlerle ve sinemacılarla buluşan Ceylan, ilk filmi “Koza”nın gösteriminin ardından sinema hayatına dair açıklamalarda bulundu. Gelecek projelerine ilişkin konuşan Ceylan şunları söyledi;

“Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Çekmecesinde bir sürü projesi olan yönetmenlerden hiçbir zaman olamadım. Çünkü bir film yapmak insanı değiştiriyor. Mesela iki tane projem olsa, birinciyi çektiğim zaman öyle bir pozisyona geliyorum ki ikinciyi çekmeyi istemez bir halde oluyorum. Dolayısıyla duygularıma bırakıyorum, bekliyorum, kitap okuyorum, geziyorum sonra kendiliğinden bir şey yavaş yavaş hakimiyet kuruyor üzerimde. Film çekmek için onu bekliyorum. Belki de artık hiç film çekmem, bilmiyorum. Proje bazlı film çeken biri değilim. Bu aralar fotoğrafla uğraşıyorum, daha çok hoşuma gidiyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu