Araç çubuğuna atla
GündemSosyal

Ödülü Geri Alınan En İyi Youtuber Enes Batur’dan Açıklama!..

Bu yıl 44’üncüsü düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini bulmuştu. Bu yıl ilk defa açılan kategori Youtuber-Instagramer ödülünü Enes Batur almıştı.

Ödül töreninden sonra Enes Batur’un seslendirip yayınladığı videoda çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüleri kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu.

Hürriyet’in farkındalık yaratmaya çalıştığı çocuk hakları konusunda Enes Batur’un sorumsuz yayını, sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez bulundu. Altın Kelebek jürisi, Hürriyet ilkelerini ve okuyucularımızdan da gelen tepkileri dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucu Enes Batur’a verilen ödülü iptal etti.

Enes Batur, Habertürk TV’de Oylum Talu’nun sunuculuğunu yaptığı Burası Haftasonu programına katıldı. Altın Kelebek Ödülü’nün geri alınmasında konusunda konuştu ve

“Canları sağ olsun, bana bu ödülü oylarıyla destek veren ve her gün beni izleyip seven ailem kazandırmıştı. ‘Bu ödül benim’ demedim hiçbir zaman o yüzden de sadece benim elimden almış olmadılar ama bu bizim için her zaman zafer olarak kalacak ama yapacak da bir şey yok. Ne fark eder ki? Ben her zaman ben olmaya devam edeceğim” dedi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.