Müzikonair Onur Şener Cinayetinde Gerekçeli Karar Açıklandı | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Onur Şener Cinayetinde Gerekçeli Karar Açıklandı

Ankara'da istek şarkı yüzünden öldürülen müzisyen Onur Şener'in davasında gerekçeli karar açıklandı.

Ankara’da müzisyen Onur Şener’in, eğlence mekanında istek parça çalmayı kabul etmediği için çıkan kavgada öldürülmesiyle ilgili tutuklu 3 sanıktan Semih Soyalp’in beraat etmesine, mahkeme başkanının şerh koyduğu ortaya çıktı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ali Karaseyfioğlu, Onur Şener’in, sanıkların fiziksel yapılarına göre daha iri yapılı ve kuvvetli olduğu, 1 veya 2 sanığın direncini kırmasının mümkün görülmediği ve ancak 3 sanığın eylem birlikteliği içinde hareket etmesi halinde direncini kırmalarının mümkün olacağına dikkat çekerek, Semih Soyalp’in de suçtan hüküm giymesi gerektiğini belirtti. Şener’in avukatı Meltem Banko ise olayla ilgili sadece 2 kişinin yargılanmasına itiraz etti. Duruşmada bir tanık da olay anını saniye saniye anlattı.

“İSTEK PARÇA İSTEĞİNİ KABUL ETMEYİNCE İTEKLEŞME OLDU”

Duruşmada ifade veren tanık ise Onur Şener cinayetini anbean anlatarak şunları söyledi: “Olayda rahmetli olan Onur Şener’i yaklaşık 1 yıldır tanırım, son 4 aydır da gönül ilişkimiz vardı. Olayda kavgayı gerçekleştiren şahısları daha önce hiç görmedim ve tanımam. Onur program bittikten sonra arkadaşlarıyla kutlama yapacaklarını ve müşterilerin mekandan ayrılmaları gerektiğini söyledi. Amacı arkadaşının eşleri ile birlikte kutlama yapmaktı ancak buna rağmen müşteriler bardan ayrılmadılar. Sahneye uzak barın olduğu yerdeki masada bulunan 2 bayan 3 erkek olmak üzere 5 kişilik grup Onur’dan istek parça çalmasını istediler. Onur da masada bulunan kişiler programın bittiğini istedikleri parçayı çalamayacağımı söyleyerek yanlarına gitti. Masada bulunan ismini bilmediğim sarışın bayan şahıs Onur’a hitaben ‘biz de buranın eski müşterisiyiz, çıkmayacağız’ dedi. Akabinde Onur ve masadaki şahıslar arasında ağız münakaşası ve itekleşme yaşandı. Personeller ve mekanda bulunan diğer müşteriler araya girerek masadaki grubu dışarıya çıkardılar.”

“5 KİŞİ ONUR’U DARP ETMEYE BAŞLADI”

“Bayan şahıslar mekandan ayrılmak için dışarı çıktılar ve ben de Onur ile birlikte bayanları uğurlamak için dışarı çıktık. Onur az önce içeride tartıştığı gurubun beklediği görünce gurubun yanına gitti ve konuşmaya başladılar bir müddet sonra da grupta bulunan bütün şahıslar Onur ile arbede yaşamaya başladı. Kaldırımda başlayan bu arbede şahıslar Onur’u iteklemesiyle yola taştı ve 5 şahıs da Onur’u darbetmeye başladılar.”

“ONUR KANLAR İÇİNDE KALDI, NABZINI HİSSETMEDİM”

“Onur kanlar içinde kaldı. Onur’un bir müddet sonra nabzını hissetmedim ve kalp masajına başladım, suni teneffüs yapmak için eğildiğimde ağzının kenarının kesildiğini gördüm. Burnundan suni teneffüs yaptım. Akabinde polisler geldi ambulans gelene kadar ben ilk yardıma devam ettim sonrasında ambulans geldi ve Onur’u hastaneye götürdüler. Onur’un boynunda, kafasının arkasında, ağzının kenarında kesikler vardı, çok fazla kan kaybetmişti.”

Mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. Kararda sanık İlker Karakaş’ın, kırık bira bardağı ile Şener’in hayati bölgelerini hedef alarak birden fazla darbe ile yaralama eylemini gerçekleştirdiği, ani gelişen öldürme kastı ile saldırdığı ve ‘kasten öldürme’ suçunu işlediği belirtildi. Sanık Ali Gündüz’ün de arkadaşı İlker Karakaş’a engel olmak yerine, onun daha sonraki eylemlerini kolaylaştırır şekilde, elinde derin kesi ve kolunda orta derecede kemik kırığına neden olacak şiddette Onur Şener’le mücadeleye devam ettiği belirtildi. Ali Gündüz’ün, İlker Karakaş ile birlikte eylem birlikteliği ile güçlü fizik yapısına sahip olan Onur Şener’in direncini kırıp ‘kasten öldürme’ suçuna iştirak ettiğine dikkat çekildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu