MüzikMüzik Haber

Ozan Doğulu: Belki Ülkemin Müziğine Global Anlamda Bir Tuğla Da Ben Koyarım

Yeni İngilizce şarkısı 'Ola Ola'yı yeni markası Ozeus ismiyle piyasaya süren müzisyen Ozan Doğulu, yeni projesine dair merak edilenleri anlattı.

Yeni İngilizce şarkısı ‘Ola Ola’yı yeni markası Ozeus ismiyle piyasaya süren müzisyen Ozan Doğulu, yeni projesine dair merak edilenleri anlattı.

Türk müziğine kazandırdığı birçok hit şarkısıyla öne çıkan müzisyen ve DJ Ozan Doğulu, ”Her şey sektör adına normale döndüğünde global anlamda yıllardır atılmayan her adımın artık atılabileceğini düşünüyorum. Bu sebeple ‘Belki ülkemin müziği adına global anlamda bir tuğla ben koyarım’ diye kendi tabirimle ‘Tertemiz bir pop şarkısı’ yaptım ve canım kızım Arya’mın doğum gününde yayınladım. Hepimize uğur getirsin” dedi.

Ozeus ismiyle dijital platformlarda Ola Ola şarkısıyla yer alan ünlü müzisyen yeni isminin nereden geldiğini de şöyle açıkladı; ”Hera (Aslan) telefonuna beni iki sene evvel ‘Ozeus’ olarak kaydetmiş. Yunan mitolojisinde Zeus, Hera’nın kocası… Hera da öyle bir espri yapmış. Yurtdışı çalışmalarım için bunu yapmak istedim. Önce ‘Ozwork’ olsun diye düşündüm ama değiştirdim. ”

‘Hep İkinci Adam Olmak İstemişimdir’

Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan Ozan Doğulu müzik hayatına ilişkin şu ifadeleriyle de dikkat çekti;

”Hep arkada ikinci adam olmak istemişimdir, Kenan’ı öne atmışızdır. 10 küsur sene Sezen’in (Aksu) orkestra şefiydim. Bence çok da iyi bir ikinci adamım. Ama en sonunda ‘Madem meşhurum, albüm yapayım’ dedim, 2010’da ilk albümü çıkardım.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu