Köşe Yazıları

Özcan Beylan Yazdı… Alizade ve Menajerine Uyarı! Suç İşliyorlar!

Müzikonair Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Özcan Beylan, kısa bir süre önce uyuşturucu madde özendirme suçundan gözaltına alınan Alizade ve menajeri hakkında çarpıcı detaylar ortaya çıkardı. 

Önceki gün Çeşme’de sahne alan  Edis, kendisini izlemeye gelenlere beklenmedik bir sürpriz yaparak rapçi Alizade’yi sahnesine konuk etti. Son günlerde adı pek çok olaya karışan ve şarkı sözleri ve kliplerinde uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği gerekçesiyle gözaltına alınan Alizade, Edis’in konserinde şarkı söyledi. Alizade’nin söylediği ‘Şu An’ isimli şarkıda müstehcenlik ve uyuşturucuya dair ifadeler yer alıyor.

Edis’in yanında söylediği şarkı ismi şu an

1. Edibles ‘yenilebilen uyuşturucu’ anlamında kullanılıyor. Burada açıkça uyuşturucuya özendirme var.

2. Bildiğiniz müstehcenlik de var. (fuck me şuan)

TCK 226. Madde müstehcenlik ve edibles yenilebilen uyuşturucuya özendirme Türk ceza kanunu 190/1

Başar Patır (Alizade’nin menajeri) eğer sen iyi bir kariyer yöneten menajer olsaydın, Türk Ceza Kanunu’na aykırılık içeren bu şarkıları gençleri zehirlemesin ve sanatçın zarar görmesin diye anlatarak sanatçıyı ikna ederek yayınlatmazdın. Ancak görüyoruz ki tam tersine destekliyorsun. Yani suça iştirak ediyorsun. Sanatçına buradan sesleniyoruz; Bu şarkıları bu ülkede yayınlamak suç! Menajerin seni uyarmıyorsa, onun hatasıdır. Bilerek birlikte yasaklanıp şöhret olmaya çalışıyorsanız. İkiniz hakkında da yasal işlemlere başlamak üzereyiz son uyarımızdır.

Edis’e Gelince…

Edis’e gelince…. Hypers’dan da ayrılmışsın oysa Hypers menajerlik şirketinin sahibi Tolga Akış son derece vizyon sahibi ve yaratıcı fikirleri olan birisi olarak kendini kabul ettirmiş birisidir.

Sen de her şeyi kendim yaparım diyerek batma noktasına gelen Aleyna’nın (Aleyna Tilki) peşinden gitme Alizade… Edis ortak konserinden Alizade yarar görür sen zarar görürsün artık öğren bu sektörü…

Edis Dinlemeye Gidenlere Alizade Şoku!

İşte Alizade’nin şarkı sözleri;

ÖZCAN BEYLAN | MÜZİKONAIR

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.