EtkinliklerKonser

Rap Müziğin İsyankar Sesleri Uzi ve Arkadaşları, KüçükÇiftlik Park’ta!

İstanbul'un gözde eğlence merkezler,nden KüçükÇiftlik Park, müziğin sesini bu kez de rap müzik severler için açıyor!

Yeni nesil rap müzik adamlarını festival havasında bir araya getiren konserde, Uzi, Heijan x Muti, Critical, Motive, Aksan ve Lil Murda sahne alacak. Semt kültürünü ve sokağın isyanını şarkılarına taşıyan genç rapçiler bu kez de isyanlarını KüçükÇiftlik Park sahnesinden duyuracak. Konser, Moko Yapım, Babba Medya ve URU iş birliğinde 11 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek.

Türkiye ve dünya müzik listelerini sallayan, gerçek adı Utku Yalçınkaya olan ve ilk İstanbul konserini KüçükÇiftlik Park sahnesinde verecek olan Uzi, Güngören’de büyümenin sağladığı sokak kültürü avantajını 7 senedir şarkılarına yansıtarak adını kendi bestesi olan Rap şarkıları ile duyurdu. Rap müzik yapanların aksine çocukluğunda arabeske de ilgi duyan Uzi, “Umrumda Değil” ve “Makine” şarkıları ile gençler arasında sevilmeye başladı.

Sokak isyanının sahneye taşındığı akşamda gerçek adı Doğan Tarda olan rapçi Heijan, Muti ile birlikte sahne alacak. Bağcılar semt çocuğu olan Heijan son olarak 2017 yılında Muti ile birlikte çıkardığı ‘Yansın Geceler” şarkısı ile popüler oldu ve ikili “Davay Davay”, “Düşme”, “Deli Ediyor” adlı şarkılarıyla genç rapçiler arasında dikkat çekmeyi başardı.

11 Eylül akşamı sahne alacak bir diğer isim ise gerçek adı Celal Yücel olan Rap müziğin sevilen isimlerinden Critical. Semt kültürünü ve sokağın gerçek isyanını şarkılarına yansıtan Critical, yaşadığı semt olan Esenler’i “Barut gibi bir mahallede fark edilmek istemiyorsan hapşırma ama ben geldiğinde tutamam.” sözleriyle 2009 yılında yaptığı ilk amatör şarkısı ile sözlerine döktü. 2013 yılından bu yana arkadaşlarıyla birlikte açtığı stüdyoda profesyonel şarkılara imza atmaya başlayan Critical KüçükÇiftlik Park sahnesinden isyanını duyurmaya devam edecek.

Akşamın açılışını Tolga Serbes ya da sahne ismiyle Motive yapacak. Henüz çok genç olmasına rağmen kendini fazlasıyla kanıtlamış bir MC olan Motive, kendi hazırladığı playlist ile rap müzik severleri konsere hazırlayacak. Aksan ve Lil Murda ‘da bu isyankar gecede arkadaşlarına şarkılarıyla eşlik edecekler. Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleşecek konserde, yaş sınırlaması yok.

KüçükÇiftlik Park’ın Kapıları Tüm Müzik Sektörüne Açık

KüçükÇiftlik Park, yıllardır birlikte yürüdüğü ve pandemi yasakları sebebiyle yaklaşık iki yıldır etkinliksiz kalan müzik organizatörleri ile kötü günleri geride bırakmak adına kolları sıvadı. Sektöre yeniden kapılarını açan KüçükÇiftlik Park, farklı iş birlikleriyle tüm dostlarıyla birlikte müzik severleri keyifli konserlerde buluşturarak sektörün yeniden canlanmasına katkıda bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu