Resmi Gazetede Yayımlandı! Oteller Zorunlu Lisanslama Kapsamına Alındı -
MüzikMüzik Haber

Resmi Gazetede Yayımlandı! Oteller Zorunlu Lisanslama Kapsamına Alındı

Türkiye’de faaliyet gösteren müzik kullanıcısı bütün otel, motel, pansiyon ve konaklama tesislerini zorunlu lisanslama kapsamına alan genelge Resmi Gazete'de yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 7 müzik meslek birliği arasında yaklaşık 2 yıldır yapılan çalışmalar sonucu Türkiye’de faaliyet gösteren müzik kullanıcısı bütün otel, motel, pansiyon ve konaklama tesislerini zorunlu lisanslama kapsamına alan genelge Resmi Gazete’de yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

Müzik meslek birlikleri tarafından ortak yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

Türk müziği ile sanatın ve sanatçının 5846 sayılı FSEK Kanunu çerçevesinde korunması hususunda yaptıkları bu işbirliği ve gösterdikleri yüksek çaba nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, aşağıda isimleri yazılı meslek birlikleri olarak sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Bununla birlikte, çözüm üretmeye ve işbirliğine dayalı yaklaşımlarından ötürü TUROFED, TUROB ve bütün paydaşlarımıza da teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)